Telefonas:   +370 686 02525

Įmonės duomenys

 • Adresas
  DAUGĖLAIČIŲ K., MEŠKUIČIŲ SEN., ŠIAULIŲ R.
 • Pašto kodas
  LT-81440
 • Kontaktinis asmuo
  Linas Šateika, Ūkininkas
 • Telefonas
  +370 686 02525
 • Tinklalapis
 • El. paštas

Darbo laikas

 • Pr. 8:00-17:00
 • An. 8:00-17:00
 • Tr. 8:00-17:00
 • Kt. 8:00-17:00
 • Pn. 8:00-17:00
 • Št. Nedirba
 • Sk. Nedirba
Įvertinimas (27)
27 5 5

Ūkininkas Linas Šateika Daržovių (morkų, svogūnų) auginimas ir pardavimas. Morkos, svogūnai didmeninė prekyba

Morkų ir svogūnų auginimas Lietuvoje. Didmeninė prekyba morkomis, svogūnais. Skustais svogūnai ir morkomis ištisus metus. Luptais vakuumuotais svogūnais. Skustomis vakuumuotomis morkomis Išauginamos produkcijos kiekis yra apie 18.000 t. per metus.

Veiklos apibūdinimas

Ūkis yra įsikūręs Šiaulių rajone, netoli Šiaulių - Rygos kelio, šalia Kryžių kalno. Pradžioje, 1989 metais, buvo tik 25 ha žemės, gautos pagal „Valstiečių“ ūkio įstatymą,. Buvo auginami javai, cukrinai runkeliai, rapsas.

Nuo 1995 metų ūkis pardėjo auginti daržoves, nes laukai išsidėstę pagal šalia tekantį upelį. Tai labai svarbi sąlyga auginant daržoves. Ūkis plėtėsi. Žemės buvo nuomojamos bei perkamos iš aplinkinių savininkų. Šiuo metu ūkis apima 500 ha žemės, iš kurių nuosavos yra virš 250 ha. Tai vienas iš didžiausių daržininkystės ūkių Lietuvoje.

Pirmuosius žingsnius, auginant daržoves, padėjo žengti Olandai, kurie į Lietuvą atvežė pirmuosius tris daržininkystės projektus. Iš visoje Lietuvoje ūkininkaujančių to meto ūkininkų buvo pasirinkti trys ūkiai, esantys Vilniaus, Alytaus ir Šiaulių apskrityse. Šiame ūkyje pirmaisiais metais buvo auginama vos po pusę hektaro burokėlių, bulvių, svogūnų, morkų ir 3 ha įvairių kopūstinių daržovių. Įsisavinus daržovių auginimo technologijas, ūkis plėtėsi bei keitėsi auginamų daržovių asortimentas. Šiai dienai daržovės auginamos 250 ha plote. Likusi žemė pernuomojama aplinkiniams grūdų augintojams, tikslu išlaikyti natūralų dirvos derlingumą, bei užtikrinti sėjomainą. Iš gausybės auginamų daržovių asortimento liko tik dvi kultūros morkos ir svogūnai.

Šiai dienai ūkis yra pilnai apsirūpinęs visa reikalinga dirvos dirbimo, pasėlių priežiūros ir daržovių derliaus nuėmimo technika. Užauginama ūkyje apie 18.000 t produkcijos, apie 13.000 t morkų ir 5,000 t svogūnų. Ankstyvosios morkos pradedamos kasti liepos pabaigoje, svogūnai rugpjūčio pradžioje. Visas derlius, skirtas saugojimui, nuimamas rugsėjo - spalio mėnesiais.

Visa užauginta produkcija sandėliuojama tam pritaikytose saugyklose. Svogūnai sandėliuojami moderniose saugyklose džiovyklose, kur jie džiovinami ir išsilaiko iki pavasario. Morkos sandėliuojamos konteineriuose, reguliuojamo klimato saugyklose šaldytuvuose taip pat išsilaiko iki balandžio – gegužės mėnesio.

Produkcijos realizacija prasideda liepos pabaigoje, o baigiasi balandžio – gegužės mėnesiais. Ūkyje yra visa moderniausia technika reikalinga pirminiam produkcijos paruošimui. Kaip antai svogūnų valymo linija, kurios našumas 40 t per dieną, įvairūs įrenginiai pritaikyti svogūnų fasavimui nuo 0,5 iki 25 kg. Yra įrengta moderni morkų plovimo bei poliravimo linija, svėrimo bei fasavimo įranga, skirta fasuoti morkas į polietileno ir tinklinius maišus nuo 1 iki 10 kg.

Taip pat ūkyje yra įrengtas perdirbimo cechas kuriame yra skutamos morkos ir lupami svogūnai ištisus metus. Morkos yra skutamos ir abrazyvine skutimo mašina ir peiline skutimo mašina. Svogūnai lupami svogūnų lupimo technika. Ūkis per dieną gali nuskusti abrazyvu 4 t morkų, peiline skutimo mašina 4 t ir nulupti svogūnų taip pat 4 t. per dieną po 5 ar 10 kg.

Taip pat ūkis skustą produkciją vakuumuoja po 5 ir 10kg

Ūkio produkcija parduodama Lietuvos, Latvijos ir Estijos prekybininkams.

 http://www.linoukis.lt

Mobilusis telefonas (686) 02525

Mobilusis telefonas (614) 65890

Mobilusis telefonas (698) 02566

El. paštas: linas@linoukis.lt

Daivos ir Lino Šateikų daržininkystės ūkis įsikūręs Lietuvos šiaurėje, Šiaulių rajone.

Ūkį rasite už apie 15 kilometrų į šiaurę nuo Šiaulių miesto.

Nuo žymiojo Kryžių kalno iki ūkio - vos du kilometrai.

Ūkininkas L. Šateika

Daržovių auginimas. Didmeninė prekyba morkomis ir svogūnais Lietuvoje
Morkos, svogūnai. Didmeninė, mažmeninė prekyba, pristatymas
Lietuviškos morkos ir svogūnai už patrauklią kainą Lietuvoje

Kalbos:

Anglų
Rusų

Asociacijos

Lietuvos daržovių augintojų asociacija (LDAA)

Paslaugos

Didmeninė prekyba
Wholesale

Produktai

Morkos
Svogūnai
Carrots
Onions
Peeled carrots
Peeled onions
Skustos morkos
Lupti svogūnai

Raktažodžiai

Ūkininkas Šateika, daržovės, Šateikos ūkis, daržovių auginimas Lietuvoje, daržovių prekyba, didmeninė daržovių prekyba, didmeninė prekyba daržovėmis, daržovių auginimas, daržovių pardavimas, morkų auginimas Lietuvoje, svogūnų auginimas Lietuvoje, morkos, svogūnai, Lino ūkis

Siųsti žinutę