06 Rugs
Buhalterinė apskaita - daugiau apie šią sritį

Buhalterinė apskaita - daugiau apie šią sritį

Buhalterinė apskaita – sritis, kuri susijusi su įvairių finansinių dokumentų rengimu bei tvarkymu. Iš tiesų, apskaita yra skirstoma į kelis tipus, nuo audito iki mokesčių deklaracijų rengimo.Buhalteriai paprastai specializuojasi vienoje iš šių sričių, todėl jie renkasi skirtingą karjeros kelią. Vieni tampa buhalteriais, kiti – finansų konsultantais, auditoriais ir pan.


 


Finansinė apskaita. Tai susiję su finansinės informacijos atspindėjimu įvairiose ataskaitose. Finansų apskaita reikalauja išsamių žinių apie apskaitos sistemą, kurią naudoja tam tikra bendrovė.Jeigu įmonė yra viešai valdoma, reikia žinoti standartus, kuriuos išleidžia valstybės įstaiga, atsakinga už viešųjų įmonių ataskaitų teikimą konkrečioje šalyje.Yra keletas su finansine apskaita susijusių karjeros krypčių. Išorinių ataskaitų teikimo srityje yra specialybė, kuri paprastai apima išsamias apskaitos standartų žinias.Taip pat yra galimybė tapti kontrolieriumi, kuris privalo turėti bendrųjų žinių apie finansų bei valdymo apskaitą.


Viešoji apskaita. Šiojesrityje nagrinėjamos klientų įmonių finansinės ataskaitos ir paramos apskaitos sistemos, siekiant užtikrinti, kad klientų surinktos finansinės ataskaitos teisingai atspindėtų jų finansinius rezultatus bei pozicijas.Čia reikalingos puikios žinios apie atitinkamą apskaitos sistemą, taip pat šioje srityje dirbantys asmenysturi prieigą prie klientų duomenų sistemų. Viešosios apskaitos atstovai turi puikias galimybes kilti karjeros laiptais: nuo paprasto auditoriaus iki vyriausiojo audito specialisto.


Vyriausybės apskaita. Šioje srityje naudojama unikali apskaitos sistema, skirta fondams kurti ir valdyti, iš kurių grynieji pinigai išmokami už tam tikras išlaidas, susijusias su paslaugų teikimu valdžios sektoriaus subjekte.Vyriausybės apskaita reikalauja tokių skirtingų įgūdžių, kad buhalteriai paprastai visą savo karjeros laiką specializuojasi šioje srityje.


Teismo ekspertizė. Šis sritis apima finansinės informacijos atkūrimą, kai nėra galimų finansinių įrašų rinkinio.Teismo ekspertizė gali būti pasitelkiama siekiant atkurti sunaikintus verslo įrašus, rekonstruoti apgaulingus įrašus, konvertuoti grynųjų pinigų apskaitos įrašus ir kt. Šiems darbams atlikti reikalingi auditoriai. Paprastai tai yra konsultacinė pozicija, nes įmonėms reikalingos dieninės teismo buhalterio paslaugos.Šioje srityje besispecializuojantys asmenys dažniausiaidirba draudimo sektoriuje, audito įmonėse,teikia teisinę pagalbą.


Valdymo apskaita. Tai susiję su apskaitos informacija, skirta vidaus atsiskaitymams, kaupimo procesui.Valdymo apskaita apima tokias sritis kaip sąnaudų apskaita bei tikslinės sąnaudos.Karjeros galimybės šioje srityje: žmogus gali ilgainiui užimti vadovaujantį postą arba gali tapti siauresnės, labiau specializuotos, srities specialistu, pvz., išlaidų apskaitos pareigūnas, atsiskaitymo pareigūnas, mokėtinos vertybinių popierių apyvartos tarnautojas bei užmokesčio departamento pareigūnas.


Mokesčių apskaita. Ši sritis yra susijusi su tinkamu mokesčių teisės aktų, mokesčių deklaracijų bei mokesčių planavimo, siekiant ateityje mažinti bendrovės mokesčių naštą, laikymusi.


Vidaus auditas. Ši sritis yra susijusi su bendrovės sistemų ir sandorių tyrimu, siekiant nustatyti kontrolės silpnybes, sukčiavimą, bei netinkamą valdymą ir pranešti apie šias išvadas vadovybei.Yra specialybių, tokių kaip informacinių sistemų auditorius, aplinkosaugos auditorius.


 


Taigi buhalterinė apskaita  svarbi kiekvienai įmonei. Būtina ją patikėti patyrusiems, savo darbą išmanantiems buhalteriams.


 


Jei šio straipsnio Jums neužteko, kad susidarytumėte nuomonę bei įspūdį apie šią sritį, siūlome užsukti į buhalterinės apskaitos profesionalų tinklalpį FINVEGA.LT