10 Lap
Julijos Pociūtės paroda "Linija" (AV17) galerijoje

Julijos Pociūtės paroda "Linija" (AV17) galerijoje

Lapkričio 15 d. 18 val. (AV17) galerijoje atidaroma Julijos Pociūtės paroda „Linija“. Tai jau devintoji menininkės personalinė paroda, kuria autorė tęsia realybės ir fikcijos tyrinėjimus, šį kartą juos konstruodama iš asmeninės ir politinės istorijos fragmentų. Parodos įkvėpimo šaltinis – archyvinė fotografija, vaizduojanti menininkės šeimos prisiminimus apleistuose Palangos bunkeriuose, Antrojo pasaulinio karo metais žymėjusius Molotovo liniją. Ši linija – istorinis faktas, tampantis atspirties tašku apmąstymams apie saugumo, atsitvėrimo, atsiribojimo bei uždarumo reikšmes.


J. Pociūtė parodoje „Linija“ pristato naujai sukurtus darbus: piešinius, instaliaciją, fotografiją ir video kūrinius. Menininkė skaidydama vaizdą detalėmis, atskirdama jas nuo aplinkos, ištrindama jų kontekstą svarsto prisiminimų prigimtį, vaizdo ir atminties ryšį. Parodoje taip pat pabrėžiamas dažnai problematiškas mūsų santykis su praeitimi, noras ją ištrinti, tarsi ji niekada neegzistavo: „Mane domina tam tikri užsiliekantys vaizdai atmintyje, kaip istoriniai objektai, kurie virsta nematoma atmintimi. Stebiu, kaip jie susiniveliuoja su aplinka ir išsitrina, kaip ištrinami nepatogūs prisiminimai. Tarsi dvi paralelios realybės, kurias atskiria dabarties linija.“ – sako menininkė, kalbėdama apie artėjančią parodą.


Julijos Pociūtės kūrybai būdingas žmogaus ir jį supančios aplinkos dualumo ir laikinumo vaizdavimas. Menininkė domisi tarpinėmis būsenomis tarp tikrovės ir įsivaizdavimo. Viena iš atminties fiksavimo priemonių – fotografija, tampa filosofinių apmąstymų lauku, kuri autorės kūryboje dažnai įgauna kitas raiškos formas, tokias kaip instaliacija ar video kūriniai.


Julija Pociūtė baigusi Vilniaus dailės akademiją. Nuo 2006 m. aktyviai veikia meno lauke, nuolatos dalyvauja grupinėse parodose bei meno festivaliuose, yra surengusi ne vieną personalinę parodą Lietuvoje ir užsienyje. Menininkės darbus įsigiję svarbiausi Europos stiklo meno centrai: šiuolaikinis stiklo meno muziejus Glasmuseet Ebeltoft Danijoje ir Karališkas La Granjos stiklo muziejus Ispanijoje.


Paroda „Linija“ (AV17) galerijoje, Totorių g. 5, Vilniuje, veiks iki gruodžio 9 d.