13 Gruo
Kalėdinėje mugėje dovanomis taps ir antram gyvenimui prikeltos antrinės žaliavos

Kalėdinėje mugėje dovanomis taps ir antram gyvenimui prikeltos antrinės žaliavos

Šiemet gruodžio 21-23 d. Vilniaus menų fabrike „Loftas“ vyksianti paskutinės minutės dovanų mugė „Uptown Christmas“ ne tik gelbės dovanų dar neturinčius vilniečius ir miesto svečius, bet ir kvies atsigręžti į aplinkosaugą – antrinių žaliavų pedirbimą ir nebereikalingų daiktų prikėlimą naujam gyvenimui. Mugėje dalyvaus net keturi kūrėjai, kurių darbai, pasitelkus išmonę ir kūrybiškumą, buvo sukurti iš antrinių žaliavų ir tapo puikiais aksesuarais ar interjero detalėmis.


„Uptown Christams: paskutinės minutės mugėje“ dalyvausiantys kokybiškos šviesos gamintojai „Dragon Rex“ pristatys savo kuriamus minimalistinius rankų darbo šviestuvus iš nebenaudojamo natūralaus medžio, skirtus namų jaukumui. Jų šviestuvai „Marta“ ir „Morta“, įkvėpti daniškos „Hygge“ jaukumo ir buvimo su artimaisiais filosofijos, yra pagaminti su dideliu dėmesiu detalėms. „Darganotą ir niūrią žiemą, kai lauke tamsu ir šalta, kviečiame namuose susikurti jaukią aplinką. Tam jums reikės patogios sofos, fotelio arba plačios palangės, puodelio kakavos, artimų žmonių ir malonios šviesos. Galvojant apie malonią šviesą mums ir kilo idėja sukurti šiuos šviestuvus“, – pasakoja „Dragon Rex“ kūrėjai. 


Kūrėjai „Yours again“ antram gyvenimui prikelia... džinsus! Kurdami aksesuarus „Yours Again“ derina džinsinės medžiagos grožį ir netobulumą, iš kurių gimsta unikalūs ir skirtingi rankų darbo kūriniai. Senus džinsus jie paverčia praktiškais ir stilingais mados elementais, o iš jų sudaro tvarios mados gaminių kolekcijas. „Yours Again“ darbo procesas yra sudėtingas ir reikalaujantis išskirtinio kruopštumo. Jie patys atrenka dėvėtus džinsus, juos išardo ir modeliuoja naujus įvaizdžius.


„Rezgu pinkles“ kuria rankų darbo aksesuarus namams ir augintiniams. Visi produktai gaminami iš natūralios medvilninės virvės, dažomos tik pačiais natūraliausiais senolių receptais (ąžuolu, svogūnais ir kt. lietuviškais augalais). Medvilnė pasižymi antialerginėmis savybėmis taigi, jei jūs arba jūsų augintinis turi alerginių problemų, „Rezgu pinkles“ gaminiai idealus variantas.


Vaikai vaikams – tokiu principu buvo sukurta pirmoji „Kūrybiškų užduočių knygelė“ Lietuvoje. Ją Vilniaus Visų Šventųjų vaikų dienos centro mažieji sukūrė kitiems vaikams, nes kas gi gali geriau žinoti, kas vaikams yra įdomu, nei jie patys? Kūrybinių dirbtuvių metu vaikų kurtos užduotys ir piešiniai sugulė į fantastinį pasakojimą, kuriame galima ir pasiklysti – kelionė į kosmoso džiungles kartu su pagrindiniu herojumi Sidu pilna netikėčiausių posūkių. Ši knygelė yra bendras Vilniaus Visų Šventųjų vaikų dienos centro, spaustuvės „Kitokia grafika“ ir kūrėjų Urtės Karalaitės bei Akvilės Magicdust projektas. Visos surinktos lėšos, pardavus šią užduočių knygelę, bus skiriamos centrą lankančių vaikų iš sunkumus patiriančių šeimų edukacinėms ir kultūrinėms veikloms.


„Paskutinės minutės“ Kalėdinė dizaino mugė „Uptown Christmas“ šiemet vyks gruodžio 21-23 d., menų fabrike „Loftas“ (Švitrigailos g. 29, Vilnius). Ketvirtadienį ir penktadienį nuo 11 val. iki 21 val., šeštadienį nuo 11 val. iki 19 val. Renginys nemokamas.


Daugiau informacijos: www.menufabrikas.lt/uptownmarket