09 Spa

Kas leidžia įtarti, kad katė alergiška?

Kas leidžia įtarti, kad katė alergiška?
 


Alergija gali būti ne tik žmonėms – kačių šeimininkai tai puikiai žino. Pasitaiko, kad augintiniai yra alergiški ir šeimininkai turi užtikrinti tinkamą jų mitybą. Tai nėra sudėtinga, kadangi parduodamas hipoalerginis maistas katėms  yra aukštos kokybės bei puikiai subalansuotas tokių sveikatos problemų turintiems keturkojams. O kaip žinoti, kad galima pagrįstai įtarti katę esant alergišką?


 


Odos pokyčiai
Jei katė yra alergiška, labai dažnai tai išduoda jos odos pokyčiai, pavyzdžiui, bėrimas, paraudimas, odos dirglumas, patinimas. Neretai katės gali intensyviau kasytis, pastebimas aktyvesnis kailio plaukų slinkimas.


 


Kvėpavimo funkcijos sutrikimai
Kaip ir žmonėms, taip ir katėms, alergija gali apie save pranešti per kvėpavimo funkcijos sutrikimą. Pastebima, kad alergiškos katės gali čiaudėti, neretai jas vargina sloga. Šeimininkai pastebi, jog katės kvėpavimas tampa apsunkintas.


Svarbu: kvėpavimui įtakos turintys simptomai yra rimčiausiai ir net pavojingi katės gyvybei, todėl jų neignoruokite.


 


Kosulys
Tai dar vienas simptomas, leidžiantis įtarti, jog katė gali būti alergiška. Drauge gali pasireikšti ir švokštimas.


 


Kiti simptomai
Galimai jūsų katė yra alergiška, jeigu pastebite, kad jos akys ašaroja. Taip pat alergijos simptomais gana dažnai būna ir viduriavimas ir / ar vėmimas. Pastarieji dažniau susiję su alergija maistui.