15 Geg
Nusižengėte dietai? Kaltinkite smegenis

Nusižengėte dietai? Kaltinkite smegenis

Laikantis dietos daug sunkiau atsispirti pagundoms - dažnai nesusivaldome ir griebiame pyragaitį ar kaloringą sumuštinį. Mokslininkai išsiaiškino, jog dėl viso to yra kaltos smegenys. Besilaikant dietos smegenys veikia priešingai, nei galvojame mes.


Negana to, pasak mokslininkų, treniruotės ar nedidelė mankšta įkvepia žmones daugiau valgyti. Ir taip yra ne dėl to, kad organizmas turi atstatyti išeikvotą energiją, o dėl chemijos smegenyse. Tam, kad patvirtintų šiuos faktus, Ilinojaus universiteto mokslininkai surengė eksperimentą, kuriame dalyvavo 53 studentai.


Vienai grupei studentų buvo liepta peržvelgti fizinį aktyvumą skatinančius plakatus ir juos įvertinti, kitai - su sportine veikla nesusijusius plakatus. Tuomet mokslininkai studentams davė razinų ir paprašė įvertinti jas, paminėdami, jog jie gali valgyti tiek kiek širdis geidžia. Pirmoji grupė, vertinusi sportinius plakatus, suvalgė žymiai daugiau razinų. Kai šis rezultatas pasiteisino, profesorius ir psichologas Delores Albarracin prasitarė, jog gali būti, kad net treniruočių reklama per televiziją skatina žmones daugiau valgyti.


Jie taip pat atliko tyrimą, kurio metu moterims buvo rodomas pieno kokteilis ir skenuojamos smegenys. Pusei jų buvo pasakyta, jog jis yra liesas. Kita dalis manė, kad tai - reguliarus kokteilis. Tačiau noras jo paragauti buvo toks pat. Tik moterys, maniusios, kad mato liesą kokteilį buvo kur kas mažiau aktyvesnės ir entuziastingos. Kitaip tariant, žinojimas, kad kokteilis yra nekaloringas, atėmė didžiąją dalį džiaugsmo.


Mokslininkai savo tyrimų tuo neužbaigia ir žada išsiaiškinti kur kas daugiau apie smegenų chemijos įtaką besilaikantiems dietų, taip užkirsdami kelią nutukimui bei mitybos sutrikimams.