04 Rugp
 Atidaroma jubiliejinė panevėžiečio menininko Henriko Mazūro paroda

Atidaroma jubiliejinė panevėžiečio menininko Henriko Mazūro paroda

Rugpjūčio 6 d. (trečiadienį) 17 val. G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje (Respublikos g. 14, Panevėžys) II a. ekspozicijų erdvėse atidaroma panevėžiečio menininko Henriko Mazūro jubiliejinė darbų paroda „Grafikos ženklų tiltas“, dailininkas taip pat pristatys naujausią savo leidinį tokiu pat pavadinimu.


Dailininkas sako, kad bibliotekoje atidaroma paroda tarytum apjungia didžiąją jo kūrybos dalį. „Tai pastovus dialogas su užsakovu, išreikštas grafinės kalbos dedikacija institucijai ar asmenybei. Dirbdamas taikomosios grafikos, ekslibriso, heraldikos srityse turiu sukaupęs nemažą asmeninę kūrybinių darbų galeriją, kuri yra tiesiogiai susieta su Panevėžio regionu, jo istorija ar draugais, esančiais šalia ir užsienio tolybėse. Tikiuosi, kad parodos lankytojui simbolių ir ženklų kalbos jungtys naujai atskleis švenčių ir kasdienybės prasmę,“ pasakoja Henrikas Mazūras.


Henrikas Mazūras gimė 1954 m. Ukmergėje. 1975 m. baigė Kauno taikomosios dailės technikumą, 2004 m. – Šiaulių universiteto Menų fakultetą. Nuo 1979 m. dalyvauja parodose, konkursuose Lietuvoje ir užsienyje (Argentinoje, Belgijoje, Čekijoje, Italijoje, Kinijoje, Kroatijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje, Rumunijoje, Vokietijoje ir kt.), surengęs 10 personalinių parodų, dalyvavo virš 150 grupinių parodų.


Dailininkas yra Krekenavos ir Karsakiškio miestelių herbų ir vėliavų, Krekenavos mažosios bazilikos herbo autorius. Sukūrė apie 40 logotipų ir emblemų, keletą knygų viršelių ir pašto ženklų projektų, per 200 ekslibrisų. Nuo 1995 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Kūrinių yra įsigiję Lietuvos, Belgijos, Rusijos, Italijos meno muziejai ir ekslibrisų kolekcininkai.


Paroda veiks iki rugsėjo 7 d.


Maloniai kviečiame!