06 Sau
Automobilių nuoma – prabanga ar būtinybė?

Automobilių nuoma – prabanga ar būtinybė?

Kartas žiniasklaidoje pasirodo pranešimai, kad įmonės, teikiančios automobilių nuomos paslaugas, vidury baltos dienos yra pasiruošusios papurtyti kiekvieno norinčio patogiai keliauti kišenes, o užsieniečius, kurie atvyko pasižvalgyti po Lietuvą apgaudinėja be sąžinės graužimo. Tačiau ar tai realybė, ar konkurentų bandymas vieni kitiems kaišioti  pagalius į ratus? Sunku vienareikšmiškai pasakyti.

Kaip ten bebūtų, nukenčia ne tik visas šios verslo įvaizdis, bet žmonės, kurie užuot greitai ir patogiai nukeliavę iš taško A į tašką B, renkasi viešąjį transportą ar ne itin pigias taksi paslaugas. Taigi, automobilių nuoma - prabanga, kurią gali leisti ne kiekvienas statistinis lietuvis ar būtinybė, norint palengvinanti kelionę? Pabandykime, objektyviai įvertinę situaciją, atsakyti į šį klausimą.

Didžiausia automobilių nuomos paslaugų paklausa koncentruojasi Vilniuje ir tai visai nenuostabu, juk miestas didelis, daugelis važiuoja čia tvarkyti verslo reikalų, praleisti savaitgalio ar aplankyti artimųjų, o norint, kad kelionė vyktų sklandžiai, sunku išsiversti be keturračio pagalbininko. Skeptikai gali teigti, kad automobilio neverta nuomotis, jei garaže stovi nuosavas. Tačiau turbūt jie niekada nevažiavo iš Klaipėdos į Vilnių ir nežino, kad automobilio kuro sąnaudos kelis kartus viršija tuos nuostolius, kuriuos patiriate išsinuomojęs automobilį. Be to, net ir paviršutiniškai pažvelgus į automobilių nuomos kainų statistiką aiškiai matyti, kad automobilių nuomos kainos linkusios mažėti ir ne tik sostinėje, bet ir visoje Lietuvoje. Kodėl? Atsakyti galima paprastai – konkurencija. Įmonės yra priverstos taikytis prie ekonominės situacijos, klientų galimybių ir nė viena neišsilaikytų rinkoje, jei liaudiškai tariant būtų „užsišovusi“ didesnes kainas nei jų konkurentai. Taigi, net ir vidutines pajamas gaunantis žmogus gali rasti sau optimaliausią automobilio nuomos variantą.

Kas lemia automobilių nuomos kainas?
Kiek jums kainuos automobilio nuoma priklauso nuo gausybės faktorių. Pirmiausia yra įvertinamos automobilio techninės charakteristikos, pagal kurias apskaičiuojama jo amortizacija ir investicijos, reikalingos automobilio techniniai būklei palaikyti. Į kainą įskaičiuojamos ir draudimo išlaidos, jei automobilis naujas ir prabangus tai greičiausiai bus draustas Kasko draudimu ir jo nuoma bus brangesnė.

Automobilio markė taip pats svarbus veiksnys darantis įtaką automobilio nuomos kainai. Jau nuo seno tokie automobiliai kaip BMW ar Lexus yra laikomi prestižiniais, todėl ir jų kaina didesnė nei tradicinės Škodos. Tad, norintiems sutaupyti ir patogiai keliauti derėtų rinktis paprastesnius ir ekonomiškesnius automobilius. Atminkite, kad kuro sąnaudos yra jūsų pačių problema. Automobilis į nuomos punktą turi būti grąžintas su tiek kuro, kiek jo buvo automobilio bake, prieš jums jį išsinuomojant. Todėl jei planuojate per savaitgalį skersai ir išilgai išmaišyti Vilnių, pirmenybę teikite mažesniam, bet tuo pačiu ir ekonomiškesniam keturračiui draugui.

Avinėli, pasipurtyk! Eismo įvykis su išnuomotu automobiliu
Net ir patiems geriausiems vairuotojams nepavyksta išvengti nelaimių keliuose, o nuomojantis automobilį visada kyla klausimas ar įvykus eismo įvykiui turėsiu padengti visas remonto išlaidas, o jei automobiliui kažkas atsitiks? Visi automobiliai yra apdrausti, tačiau priklausomai nuo įmonės, kuri jums išnuomojo automobilį, nuomos sąlygų jūsų atsakomybė, automobilio vagystės ar sugadinimo atveju, gali svyruoti nuo vieno iki kelių tūkstančių litų. Suma priklauso nuo jūsų kaltės būvimo ar nebūvimo ir žinoma automobilio markės. Tiesa, norintys sumažinti riziką, visada gali apsidrausti papildomu draudimu, kuris sumažins jūsų atsakomybę iki nulio.

Automobilių nuoma Vilniuje kaip ir visame pasaulyje yra verslas, kurio tikslas užsidirbti, o automobilis – priemonė šiam tikslui įgyvendinti, todėl nenuostabu, kad jiems įmonės skiria itin daug dėmesio. Kita vertus, visada malonu išsinuomoti švarų, techniškai tvarkingą ir patikimą automobilį, kuris užtikrins, kad kelionė būtų saugi ir maloni. Taigi, automobilių nuoma išties patogi ir kiekvienam įkandama paslauga, kuri palengvins bet kokia kelionę.