19 Kov
Bantit Acoustics: būk pokytis, kurį nori matyti!

Bantit Acoustics: būk pokytis, kurį nori matyti!

Dviejų žmonių komanda, užaugusi Telšiuose ėmė ir nusprendė, kad kasdienius gyvenimus reikia praskaidrinti įdomia veikla. Jos ieškojo, bandė ir ją rado! Jau kuris laikas Agnė ir Linas įgyvendina savo sukurtą projektą „Bandit Acoustics“, kuris ieško jaunų, dar negirdėtų atlikėjų, juos filmuoja ir pristato platesnei publikai. Apie projektus ir gimusias idėjas kalbamės su Agne ir Linu.


- Kas tas „Banditizmas"?


- Agnė: „Banditizmas“ – tai judėjimas, kurio idėja yra kviesti aplinkinius žmones išdrįsti bandyti… ieškoti galimybių ir kurti jas patiems! Siekti naujų potyrių, patirčių… Niekada neleisti sau stovėti vietoje ir niurzgėti koks gyvenimas yra tamsus. Kol kas „Banditizmas“ apsiriboja tik vienu projektu: „Bandit Acoustics“.


- Kaip jis atsirado Jūsų gyvenime ir kaip Jūs jame?


- Linas: Mes su draugais esame kilę iš mažo miestelio – Telšių.  Prieš gerus metus daugelis mūsų ir gyvenome Telšiuose, buvome paskendę rutinos užburtame rate… Suvokę, kad gyvename ne taip, kaip norėtume, nusprendėme išnaudoti mažo miestelio teikiamas galimybes ir realizuoti galvoje susigulėjusias idėjas. Iš pradžių „Bandit” mūsų galvose turėjo visai kitokią formą – tai buvo „spot'as” jaunimui. Neformalią aplinką turinti vieta, kurioje gera su draugais pasivaišinti arbata, kava, dalintis idėjomis apie meną ir sportą kitu kampu… Mūsų „spot’e” turėjo būti ir uolomis laipiojimo salė. Susiradom tinkamą vietą, dėjome daug pastangų: ją tvarkėme, planavome, turėjome viziją kaip viskas atrodys. Įsibėgėję pamatėme, kad tai reikalauja žvėriškų investicijų. Po truputį viskas nuslobo, liko tik muzikinė „Bandit acoustics” idėja, tad vieną gražią pavasario dieną pabandėme ją realizuoti nufilmuodami Agnės dainą. Prieš platinant rezultatą internete, turėjome ilgas apmąstymo valandas dėl pavadinimo projektui, niekaip negalėjome tam atrasti tinkamo „rūbo”... Tačiau ilgi apmąstymai davė vaisių: Bandyk – BandIt – žmogus, kuris Bando, gali būti vadinamas Banditu! Tiko. Nuo to viskas ir prasidėjo, atsirado naujų filmavimų, kiekvieną savaitę stengdavomės įkelti bent po vieną naują įrašą. Įgavome šiokį tokį pagreitį.


- Kokie Jūsų tikslai?


- Linas: Pagrindinis tikslas yra smagiai leidžiant laiką padėti muziką kuriantiems žmonėms tapti išgirstais ir pamatytais, juos padrąsinti ir paskatinti nesustoti.


- Kaip ieškote ir kaip atrandate grupes „Banditizmui“?


- Agnė: Pačioje pradžioje patiems teko ieškoti norinčių įamžinti savo kūrybą mūsų projekte… Tai buvo mums pažįstami muzikantai, kartais netgi ir draugai. Tačiau laikui bėgant mūsų pašto dėžutėje atsiranda vis daugiau laiškučių, kuriuose teiraujamasi apie galimybes įamžinti savo kūrybą mūsų projekte. Šie laiškučiai mums byloja apie projekto šiokią tokią sklaidą, kas mus labai džiugina!


- Kokie atradimai labiausiai nustebino/sužavėjo?


- Linas: Prisiminus pradžią, kai sėdėjome prie balto lapo ir galvojome, ką čia nuveikus, ir pažvelgus kur esame dabar, negali nenustebti. Negalvojome, kad visa tai gali pavirsti kažkuo ir įgauti šitokią formą. Tai kaip kasdieninis procesas, kai ryte užsipili arbatos ir net nepagalvoji kiek tokių rytų jau buvo, mums taip pat yra ir su filmuojamomis grupėmis, jų jau buvo daug, bet kiekvienąkart tai yra malonu, jauku, gera, o atrasta muzika džiugina vis iš naujo.


- Banditizmas po penkių metų? Koks jis būtų?


- Linas: Labai sunku pasakyti, kaip atrodys „Banditizmas“ po penkių metų. Esame sugalvoję keletą scenarijų, bet nesinori dalintis, o jeigu nepavyks? Esmė nesustoti, daryti ir žiūrėti kur visa tai nuves!


- Tavo muzikiniai įkvėpimai.


- Agnė: Mūsų, kaip komandos, muzikinis įkvėpimas - tai pati muzika! Mes tikime, kad Lietuvoje yra daug labai vertos išgirsti ir atrasti muzikos, tik ji slepiasi, bijo būti nesuprasta arba, tiesiog, kelias į klausytojų širdis užtrunka labai ilgai, būna kalnuotas ir vingiuotas. Tad šitokios kliūtys, su kuriomis susiduria talentingi muzikantai, mus įkvėpia kaip tik galime prisidėti prie jų lengvinimo, norisi jas įveikti kartu su jais!


- Linkėjimas Banditams!


- „Būk tas pokytis, kurį norį matyti pasaulyje” – M. Gandhi. Lai šie žodžiai visus Banditus kiekvieną dieną įkvėpia Bandyti ir Bandymuose atrasti save! (šypsosi)


Daugiau apie Banditus, muziką ir įdomias veiklas, jau šiandien (03 19) 19 val. „7 Fridays” bare vykstančiuose „Penktadieniniuose pašnekiuose“!


Renginys nemokamas.


Daugiau informacijos.


Meno mokyklos Vilniuje | Meno mokyklos Kaune | Meno mokyklos Klaipėdoje | Meno mokyklos Šiauliuose | Meno mokyklos Panevėžyje | Meno mokyklos