05 Kov
Deividas Budginas: muzika, ne fonas, ją galima ir reikia analizuoti!

Deividas Budginas: muzika, ne fonas, ją galima ir reikia analizuoti!

Deividas Budginas – žmogus daugiau nei dešimt metų aktyviai veikiantis muzikinėje bendruomenėje, rašantis muzikines apžvalgas bei derinantis kūrybos ir verslo sferas.


Kalbiname Deividą apie muziką bei darbus neatsiejamai susijusius su muzika.


- Muzika tavo gyvenime.


- Klišinėmis frazėmis apie tai, kad muzika – mano gyvenimas, nesisvaidysiu, bet į muziką žiūriu ne tik, kaip į foną, bet kaip į objektą, kurį galima ir reikia analizuoti. Niekada nesupratau tų, kurie pasitenkina tik populiariąja muzika, man patinka ieškoti, atrasti niekam nežinomų atlikėjų, ieškoti įvairiausių stilių mišinių, stebėti, kaip muzika evoliucionuoja.


- Kaip kilo mintis kurti muzikinį tinklapį www.music.lt ?


- Buvo tokie laikai, kai internetas dar buvo naujiena, lietuviškame internete nebuvo daug svetainių, susijusių su muzika. Prisidėjo noras išbandyti save kuriant internetinius projektus ir leisti žmonėms dalintis mėgstama muzika - vėliau pirminė idėja gerokai keitėsi, kol atsirado dabartinis portalo vaizdas. Atnaujinus svetainę, visi norintys galėjo legaliai klausytis muzikos, taip tapome savotišku „Spotify“ pionieriumi Lietuvoje.


- Ko siekia šis muzikini portalas, ir kaip sekasi visa tai įgyvendinti?


- Music.lt siekia suburti visus muzika besidominčius ir ja gyvenančius žmones į vieną bendruomenę, kurioje jie gali dalintis atradimais, diskutuoti ir plėsti savo muzikinį akiratį. Taip pat tai vieta, kur pristatomos muzikos naujienos, renginių recenzijos, svarbiausi nauji kūriniai bei albumai, renkami topai ir skelbiami konkursai.


Visas idėjas įgyvendinti sektųsi geriau, jei būtų daugiau techninių resursų, kurie, deja, šiais laikais yra itin riboti. Reikia paminėti, kad itin daug prie tikslų įgyvendinimo prisideda savanoriai muzikos mėgėjai, kurie aprūpina svetainę kokybišku turiniu.


- Šių metų tavo muzikiniai atradimai?


- Na, metai dar tik prasidėjo ir jų pradžia buvo įtempta, tai daug jų dar nepavyko aptikti. Manau, kad didžiuliu metų atradimu gali tapti „Archive“ naujas albumas-filmas „Axiom“, taip pat buvau nustebintas Major Parkinson nauju albumu (avangardinis rokas) bei,  kad ir kaip bebūtų keista, savo vaikystės dievukų „Within Temptation“ duetu su „Xzibit‘u“. Tragiškas scenarijus virto į tikrai puikią dainą.


- Linkėjimas klausytojui.


- Neleiskite, kad Jums diktuotų, ko klausyti, patys rinkitės savo grojaraštį! O čia geriausiai padėti gali music.lt (šypsosi)!


Daugiau muzikinių minčių Deividas skleis jau šiandien (03 05) 19 val. gyvoje pokalbių laidoje „Penktadieniniai pašnekesiai“, „7 Fridays” bare.


Renginys nemokamas.