16 Sau
Dėl ko reikia nešioti breketus?

Dėl ko reikia nešioti breketus?

Breketai – tai metalinis įtaisas, dedamas ant dantų. Jo dėka, dantys yra ištiesinami, kas žmogui garantuoja tiesią bei dailią šypseną. Vis dėlto, dėl kokių priežasčių žmonės būna privedami prie tokių situacijų, kad tenka nešioti breketus? Būtent tokia ir bus mūsų šiandienos tema.


Genetika
Genetinės bėdos yra vienos iš dažniausiai pasitaikančių šioje srityje. Neretai atsitinka, kad žmogus, dantų padėties ir sąkandžio ypatumus paveldi iš savo tėvų ar senelių. Tai reiškia, jog vienokios ar kitokios dantų bėdos yra atėjusios per genus, ir žmogus dėl šių problemų pats nėra niekuo kaltas.


Žalingi įpročiai
Žalingi įpročiai – taip pat ganėtinai dažna įvairių burnos problemų priežastis. Kvėpavimas pro burną, netaisyklingas ryjimas ar netaisyklinga liežuvio padėtis – tai dažniausios priežastys, galinčios sukelti įvairių dantų problemų, kurių gydymui prireiks breketų.

Netinkami mitybos įpročiai
Netinkami mitybos įpročiai taip pat gali privesti prie įvairių burnos problemų. Jei valgote daug minkšto maisto – tai lemia nedidelį kramtomųjų raumenų aktyvumą, todėl jums vystosi žymiai siauresni žandikauliai. Tai yra vienas iš blogiausių mitybos įpročių, tačiau jų yra ir daugiau todėl pasidomėti taisyklingu valgymu yra tikrai svarbu, nes tik tai leis išvengti įvairių burnos problemų.

Fizinė žala
Fizinis poveikis dantims dažniausiai sutinkamas paauglystėje, jaunuolių studijų laikais. Fizinė žala – tai vienokie ar kitokie nelaimingi atsitikimai, pažeidžiantys dantis, arba tyčinė fizinė jėga, panaudota prieše žmogų. Vis dėlto, tokie atvejai nėra labai dažni, kadangi pagrindinė breketų funkcija yra tiesinti dantis, o patyrus fizinį smurtą, dažniausiai žmogaus burnoje nebelieka ką tiesinti..

Dantų nepriežiūra
Dantis prižiūrėti yra labai svarbu – taip sakoma ne be reikalo.  Dantų nepriežiūra – nevalymas, netikrinimas, su laiku gali dantis priversi iškrypti, ko padariniu taps breketai. Būtent dėl to, jei norite išvengti bereikalingų problemų, tinkamai prižiūrėti dantis yra tikrai svarbu.

Dantų netikrinimas
Vienu ar kitu dantų vystymosi momentu, dantys gali pradėti augti ne į tą pusę, į kurią turėtų. Išvengti tolimesnių pasėkmių tikrai nėra sunku – tereikia pasitikrinti pas odontologą bei sutvarkyti dantų augimo procesą. Vis dėlto, žmonės pas odontologus tikrinasi tikrai retai, kas neleidžia jiems iš anksto pastebėti įvairių problemų bei išvengti tolimesnių pasėkmių. Prisiminkite, jog apsilankyti pas odontologą trunka vos pusę valandos, o apsilankymas gali jums sutaupyti ne tik dar daugiau laiko, tačiau ir lėšų, kas yra tikrai svarbu.

Jei norima, kad dantys būtų sveiki, bei nereikėtų nešioti breketų, turite vadovautis visais šiame straipsnyje pateikiamais patarimais. Kurie iš jų patys svarbiausi? Realiai, visi iš jų yra tikrai svarbūs, tačiau svarbiausia, mūsų manymu, yra prižiūrėti dantis bei nuolatos apsilankyti pas odontologą dantų apžiūrai. Dantų priežiūra leis maksimaliai apsaugoti dantis nuo bet kokių problemų, o nuolatinė dantų patikra leis pastebėti įvairias problemas jų pirmosiose stadijose – tai leis išvengti paprastų nesklandumų vystymosi į kažką rimto.

Apibendrinant, breketų nešiojimo dažnumas yra suprantamas, kadangi šiame straipsnyje išvardintų taisyklių nesilaiko tikrai nemažas žmonių skaičius, todėl įvairios dantų problemos, reikalaujančios breketų, yra suprantama šiandieninės visuomenės dalis. Nors ir norėtųsi tikėtis, kad su laiku šios problemos dažnumas sumažės, tačiau dabartinės tendencijos leidžia tikėtis visai ko kito. Žmonės vis mažiau rūpinasi savo dantimis, stengiasi atsikratyti įvairių blogų įpročių bei paprasčiausiai nesistengia dėl savęs, kas vis daugiau žmonių priverčia susidurti su įvairiomis burnos problemomis. Vis dėlto, belieka džiaugtis, jog breketai yra neskausminga bei paprasta galimybė susitvarkyti su dalimi problemų.