15 Geg
„Druskininkai jazz maratone“ – ir „Grammy“ laureatas Hernan Romero

„Druskininkai jazz maratone“ – ir „Grammy“ laureatas Hernan Romero

Jau trečią kartą Druskininkų kurortą improvizacijų akordais užliesiantis festivalis „Druskininkai jazz maratonas 2014“ šių metų gegužės 23-24 dienomis pasiūlys dar neregėtą emocijų puokštę. Penktadienį, gegužės 23 dieną, festivalis džiazo mėgėjų lauks restorane „Druskininkų kolonada“, o šeštadienį, gegužės 24 dieną, kvies susitikti kurorto Pramogų aikštėje. Muzikantai surengs keturis pasirodymus, kurių kiekvienas išsiskirs ypatingu emocijų ir virtuoziškumo užtaisu.


„Du vakarus jaudinančios melodijos ir užkrečiantys ritmai su tikrais improvizacijų meistrais susilies į kūrybišką siautulį ir įkvėps mus džiazui visai vasarai. Tikime, kad ta ypatinga visame mieste ir Nemuno slėnyje tvyranti emocija dovanos džiazo mėgėjams naujų įspūdžių ir net įkvėpimo akimirkų“, - sako festivalio „Druskininkai jazz maratonas 2014“ prodiuseris Leonidas Šinkarenko.


Pasak jo, šiemet „Druskininkai jazz maratono“ scenoje rinksis pripažinti muzikantai – nuo Baltijos šalių džiazo profesionalų iki „Grammy“ apdovanojimų laimėtojų. Pirmąjį vakarą įkvepiančiais pasažais „Druskininkų kolonadoje“ stebins patyrusių atlikėjų kolektyvas „Arvydas Joffė Jazz Quartet“. Būgnų virtuozas A.Jofė suburs muzikantus, grojančius įvairių stilių autentišką muziką ir jungiančius visų narių potencialą bei taip atrandančius savitą skambesį. Pagrindinė jų misija – tiesti muzikos tiltus į klausytojų širdis.


Vakarą pabaigs naujai susibūręs ansamblis „Shinkarenko jazz 4N“ kartu su viešnia iš Danijos Maria McTurk. Naujas ir puikiai skambantis kolektyvas, vadovaujamas šio festivalio kūrėjo L.Šinkarenko (bosinė gitara), subūrė geriausius džiazo muzikantus – scenoje taip pat pasirodys Jan Maksimovič (saksofonai), Tomas Dičiūnas (klavišiniai, gitara) ir A. Jofė (mušamieji). Jiems talkins atlikėja iš Danijos M. McTurk.


Antrąją dieną festivalis kvies į atvirą erdvę, o kurorto Pramogų aikštę užlies ekspresyvi ir įvairialypė atlikėjų „Hernan Romero & Kęstutis Vaiginis Trio“ muzika. „Grammy“ laimėtojas gitaristas ir kompozitorius argentinietis H.Romero jau ne kartą lankėsi Lietuvoje ir papirko publiką virtuoziška technika ir karštomis pietietiškomis natomis. Nuo flamenko iki džiazo ir ritmenbliuzo – tokia plati muzikos paletė atsiskleidžia jo muzikoje. Prie jo prisijungs vienas įdomiausių šalies džiazo saksofonininkų – Kęstutis Vaiginis, o jų duetą papildys tiek gimtojoje šalyje, tiek Niujorke puikiai žinoma perkusininkė iš Ispanijos Carmen Estevez Calero.


Festivalį pabaigs energija trykštanti jungtinė Lietuvos ir Latvijos grupė „Big All & The Jockers“. Pastaruosius 10 metų pasinėrusi tik į „rock and roll“ stilių grupė ir šį vakarą klausytojams dovanos tikrų bei patikrintų emocijų dozę. Vienas iš sėkmingiausių grupės projektų – bendradarbiavimas su Lietuvos atlikėju vokalistu Algirdu Šuminsku – Big Al, gebančiu į rokenrolo siautulį įsukti visą publiką.


Festivalis „Druskininkai jazz maratonas 2014“ rengiamas nuo 2012 metų.


Festivalio Druskininkai jazz maratonas 2014 programa


Gegužės 23 d. (penktadienis) Restoranas „Druskininkų kolonada“ (V.Kudirkos g. 22) 


20.00 val. ARVYDAS JOFFĖ JAZZ QUARTET (Lietuva)


21.30 val. „SHINKARENKO JAZZ 4N“ feat. MARIA McTURK (Danija, Lietuva)


Gegužės 24 d. (šeštadienis) Druskininkų Pramogų aikštė


20.00 val. HERNAN ROMERO & KĘSTUTIS VAIGINIS TRIO (JAV, Lietuva)


21.30 val. BIG AL & „THE JOKERS“ (Latvija, Lietuva)