11 Vas
E. Pukšta: dalyvauti Berlinalės žiuri man – didžiulis įvertinimas

E. Pukšta: dalyvauti Berlinalės žiuri man – didžiulis įvertinimas

64- asis Berlyno tarptautinis filmų festivalis, dar vadinamas Berlinale,  – vienas žymiausių ir svarbiausių kino festivalių, į kurį atvysta kūrėjai ir žiūrovai iš viso pasaulio. Šiuo metu vykstančiame Berlyno kino festivalyje laukiama 18 pasaulinių premjerų, o filmus jame pristato pasaulinio lygio žvaigždės Larsas von Trieras, Shia LaBeouf‘as,  Uma Thurman,  Martinas Scorsese, George`as Clooney`is, Catherine Deneuve, Viggo Mortensenas ir kiti. Pirmą kartą kaip žiuri narys į festivalį pakviestas  ir festivalio „Kino pavasaris“ programos sudarytojas Edvinas Pukšta.


„Į Berlyno kino festivalį atvykau kaip konfederacijos CICAE narys. CICAE yra pirmoji asociacija, atstovaujanti kokybišką kiną, vienijanti nepriklausomus kino teatrus, festivalius ir kitus renginius. Mano užduotis –  vertinti Jaunojo kino forumo programos filmus. Labai džiaugiuosi galimybe pabūti kitoje barikadų pusėje. Žinoma, tai mane labai įpareigoja ir įkvepia, nes filmus turėsiu žiūrėti ne vien tik tam, kad atrinkčiau juos kitų metų „Kino pavasariui“, - sako E. Pukšta.

Festivalio „Kino pavasaris“ organizatorių teigimu, tai, kad Edvinas Pukšta buvo pakviestas dalyvauti vienoje iš Berlinalės žiuri – didelis įvertinimas tiek „Kino pavasariui“, tiek Lietuvai. Žiuri nariai festivalyje priimami išskirtinėmis sąlygomis, jiems suteikiamos ypatingos teisės patekti į visus filmus bei dalyvauti iškilmingose tik kvietiniams svečiams skirtose ceremonijose, pasaulinių filmų pristatymuose. Taip pat tai - puiki proga pamatyti vieno iš didžiausių festivalių užkulisius, o įgytą patirtį panaudoti „Kino pavasaryje“.

Pasak dešimtą kartą į festivalį vykstančio E.Pukštos,  viso festivalio metu jo laukia įtempta dienotvarkė: „Turėsiu didelių įsipareigojimų, nors manęs tikrai negąsdina laukiantis tempas – teks per dieną peržiūrėti po septynis filmus, o vėliau bus labai malonu apie juos padiskutuoti su kitais festivalio dalyviais. Neslėpsiu, patekimą į Berlyno festivalio žiuri gretas aš laikau didžiuliu pripažinimu ir įvertinimu“.

Berlyne įvyks europinė gruzinų režisieriaus Levano Koguashvili filmo „Akli pasimatymai“, kurį „Kino festivalis“ pristato konkursinėje programoje „Nauja Europa – nauji vardai“, premjera.

64- ojo Berlyno kino festivalio metu filmai rodomi Potsdamo aikštėje esančiame teatre, Kultūros namuose, Fridrichštato ir Berlinalės rūmuose. Iš viso bus pristatyta daugiau kaip 400 filmų, o dėl pagrindinio festivalio apdovanojimo – „Auksinio lokio“ – pagrindinėje programoje varžysis dvi dešimtys filmų.