24 Kov
Fortepijono muzikos festivalis „Lietuviška gaida“ M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos muziejuje

Fortepijono muzikos festivalis „Lietuviška gaida“ M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos muziejuje

Balandžio 1 d., antradienį, 15 val. Kauno miesto muziejaus skyrius M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos muziejus (K. Petrausko g. 31) kviečia muzikos mylėtojus į fortepijono muzikos festivalio „Lietuviška gaida“ koncertą.


Šiemet, balandžio 1, 2, 3 dienomis vyksiančiame XXI-ajame fortepijono muzikos festivalyje „Lietuviška gaida“ pasirodys geriausi jaunieji pianistai iš Kauno muzikos mokyklų, svečiai iš Biržų V. Jakubėno muzikos mokyklos, VDU Muzikos akademijos fortepijono katedros studentai. Festivalio organizatoriai džiaugiasi, kad šiemet duris atvėrė dar viena koncertinė erdvė – Kauno miesto muziejaus skyrius M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos muziejus.


Festivalio iniciatorė ir pradininkė A. Kačanausko muzikos mokykla, vadovaujama direktoriaus Arūno Kigo, kartu su partneriais jau trečią dešimtmetį kasmet organizuoja šį renginį, plėsdama ryšius, skatindama pagyvinti domėjimąsi lietuvių fortepijono muzika ir plėtoti jos sklaidą. Gimęs kaip kuklus mokyklinis renginys, ilgainiui festivalis apjungė visas Kauno muzikos mokyklas. Pradėta bendradarbiauti ir su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kauno fakultetu, vėliau ­– su VDU Muzikos akademija, kviečiant dalyvauti šios aukštosios muzikos mokyklos studentus. Festivalio koncertams atsivėrė ne tik mokyklų, muziejų, bet ir prestižinės Kauno filharmonijos, Kauno menininkų namų salės, VDU Didžioji aula. Ilgametė festivalio kuratorė Jūratė Šleinytė teigia, kad festivalio istorijoje būta įsimintinų įvykių – Vytauto Barkausko, Vytauto Klovos autoriniai koncertai, Valentino Bagdono, Dalios Kairaitytės ir kitų, muziką vaikams rašančių kompozitorių susitikimai su moksleiviais. Pastaruosius kelerius metus baigiamuosiuose koncertuose grojo talentingi Lietuvos pianistai Rokas Zubovas, Sonata Zubovienė, Sonata Bielionytė.


Šiemetiniame festivalyje skambės nemažai lietuvių kompozitorių, 2014-ųjų metų jubiliatų, muzikos. Greta klasikų J. Naujalio, J. Gruodžio, B. Dvariono, V. Jakubėno, S. Vainiūno išgirsime žymaus Kauno kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus populiarių kūrinių. Fortepijono muzikos programą paįvairins ir pluoštas vokalinių opusų, kuriuose moksleiviai pasirodys ne solistų, bet koncertmeisterių amplua. Šių metų festivalio svečiai – kompozitorė Nijolė Sinkevičiūtė ir fortepijono mokytojas bei pjesių autorius Vladimiras Majorovas.


Renginys nemokamas! Maloniai kviečiame dalyvauti.


Meno mokyklos Vilniuje | Meno mokyklos Kaune | Meno mokyklos Klaipėdoje | Meno mokyklos Šiauliuose | Meno mokyklos Panevėžyje | Meno mokyklos