30 Sau
Gyčio Ivanausko „Paukščiai“ – judesio, plastikos, gyvo garso ir kostiumų sintezė

Gyčio Ivanausko „Paukščiai“ – judesio, plastikos, gyvo garso ir kostiumų sintezė

Vasario 2 d. Kaune ir 4 d. Vilniuje Gyčio Ivanausko teatre - šokio projektas „Paukščiai“. Tai šiuolaikinio baleto motyvais paremtas kamerinis šokio spektaklis. Dinamiškos, trupos šokio istorijos atskleidžia sąsajas tarp paukščių išorinio elgesio ir žmogaus vidinių būsenų.. Scenoje išvysime ir paskutines dienas leidžiančio „kalakuto“ istoriją, ir dvi „gulbes“, negalinčias gyventi viena be kitos…


„Gražu žiūrėti į paukščius, kuriems atrodo niekas nerūpi, tik skrydis. Norisi pabandyti sukurti iliuziją „kas būtų, jei būtų“, jei žmonės galėtų lygiai taip lengvai į viską žvelgti – kokie jausmai ir emocijos užplūstų juos tuomet?“, – mintimis dalijasi spektaklio režisierius Gytis Ivanauskas.


Šokio spektaklis „Paukščiai“ pagrįstas estetikos, klasikinio šokio tikslumo bei instrumentinės muzikos garsų sinteze. Modernūs dizainerio Tomo Bagacko sukurti kostiumai vizualiai atitinka stereotipines paukščių išorės asociacijas: plunksnų trapumą, spalvų gamas, laisvės pojūtį. „Kostiumų „pamatas“ – žmogaus odos pavertimas į paukščio odą. Tai įspūdinga paukščių simbolika“, – susižavėjimo neslepia Gytis Ivanauskas.


Spektaklio metu Naujų Idėjų Kamerinis Orkestras (NI&Co) atlieka klasikinius Vivaldi, Haydn, Schubert kūrinius, naudojamos video projekcijos, suteikiančios beribės erdvės pojūtį. Spektaklyje vaidmenis atlieka šokio meistrai: Gytis Ivanauskas, Naglis Bierancas, Irina Nazarenko, Simona Paciukonytė.


„Šį kartą noriu, kad žiūrovas neįsivaizduotų, kur ateina, noriu, kad jis pasinertų į mano ir šokėjų kuriamą atmosferą ir joje pabūtų, kad drauge išgyventų visą jausmų amplitudę“, – teigia Gytis Ivanauskas.


Režisierius ir choreografas: Gytis Ivanauskas
Vaidina: Gytis Ivanauskas, Simona Paciukonyte, Irina Nazarenko, Naglis Bierancas/Ignas Armalis/Marius Miliauskas
Kompozitorius: Gediminas Gelgotas
Muzika atlieka: Naujų Idėjų Kamerinis Orkestras (Ni&Co)
Kostiumų dailininkas: Tomas Bagackas
Šviesų dailininkas: Andrius Matusiavičiu


Daugiau informacijos apie Gyčio Ivanausko teatrą čia: http://www.giteatras.lt
Bilietus galite įsigyti tiketa.lt ir paskambinę 1588.


Teatrai Vilniuje | Teatrai Kaune | Teatrai Klaipėdoje | Teatrai Šiauliuose | Teatrai Panevėžyje | Teatrai