21 Sau
„In Latino“: spalvingų kultūrų pažinimas

„In Latino“: spalvingų kultūrų pažinimas

Lauke spaudžiant šaltukui smagu šildytis šiltais prisiminimais. Tokia kiek romantiška gaida prisimename šį rudenį praūžusį ir apie šilčiausius kraštus pasakojusį festivalį „In Latino“. Apie šio festivalio esamus ir būsimus atradimus kalbiname festivalio organizatorę Agnestą Filatovę. 


- Kaip gimė festivalis „In Latino"?


- Netikėtai. Prieš daugiau nei aštuonerius metus rudenėjant kartu su Vida Ramaškiene (festivalio „Kino Pavasaris“ direktorė, aut. pastaba) sėdome papietauti restorane „Meksika" ir užvalgiusios aštraus maisto supratome, kaip jis kelia nuotaiką ir aktyvina. Pamanėm, kaip būtų šaunu šią aštriai spalvingą kultūrą pažinti iš arčiau... Kadangi esame aktyvūs kultūros veikėjai, niekas kita ir negalėjo užgimti, taip „gimė“ – „Meksikos kultūros dienos". Taigi 2006 m. spalį jos ir tapo mūsų kelionių po Lotynų Amerika pradžia! (šypsosi).


- Ar festivalis atskleidė, kad Lietuvoje yra daug žmonių besidominčių Latino šalių kultūra?


 - Atkleidė ne tik aktyviai besidominčių šia kultūra žmonių ratą, bet ir Lotynų amerikiečių bendruomenę, kuri reziduoja ir ilgus metus gyvena bei veikia Lietuvoje.


- Ką pavyko lankytojams parodyti/pristatyti praėjusiais metais ir ko galime tikėtis ateinančiais?


 - Praėjusiais metais ypatingai džiaugėmės produktyviu bendradarbiavimu su Meksikos ambasada Švedijoje ir su jų bei galerijos „Arka" pagalba surengta paroda apie mirties vaidmenis kasdienybėje (J. Guadelupe Posada paroda "Mirtis turi leidimą": http://kinopavasaris.lt/inlatino/renginiai.html ). Ateinančių, tiksliau jau šių metų rudenį tikimės nukeliauti į dar mažiau atrastą šalį – Kolumbiją.


- Šio festivalio atradimai.


- Visų pirma kitoks, platesnis požiūris į Lotynų Amerikos kraštus, manau savotiškas „išlukštenimas" standartinių, daugelio nubrėžtų ribų ir visa ko pažinimas naujai... Kartu ir lietuvių, kaip aktyvių Lotynų Amerikos kraštų mylėtojų bei kūrėjų pažinimas... O kas stipriausia, tai aplinkinių, lankytojų aktyvus domėjimasis, jie labiausiai įkvepia eiti toliau (šypsosi).


- Gaunate kelionės bilietus ir išvykti reiktų jau ryt. Kokią Latino šalį pasirinktumėte? Kodėl?


 - Rytoj? Ten kur šilta... tuomet į šalį, kur nuolatinis pavasaris, visada plius 25 laipsniai... Veikiausiai tai būtų - Kolumbija. Jau dabar tiek įdomių (netradicinių) dalykų susijusių su šia šalimi atradau, kad tikrai viską norėčiau pamatyti savo akimis kartu su naujai atrastais nuostabiais draugais iš ten!


Daugiau klausimų ir dar daugiau atsakymų, apie festivalio organizavimo ypatumus, sėkmingos veiklos formules bei Latino šalis, jau šį vakarą ispaniškame restorane „Lizarran“ (Vilniaus g. 27) „Skaniuose pokalbiuose“, 19 val.