20 Vas
Jama&W: dabar jaučiame turintys ką pasakyti!

Jama&W: dabar jaučiame turintys ką pasakyti!

Jau daugiau nei penktus metus Vilniuje egzistuoja labai įdomi muzikos komanda. Grupe savęs nelaikantys muzikantai būdami scenoje remiasi spontaniškumu bei improvizacija, o koncertų metu - publikos pasiūlymais bei pačios publikos integravimu į vykstantį šou. Ar jau žinote kokia tai komanda? Taip, tai improvizatoriai – Jama ir W.


Apie kūrybą bei improvizacijas pakalbinome Roką (Jama) ir Arūną (W).


- Kelintus gyvavimo metus skaičiuoja Jama&W?


- (Rokas) Jama skaičiuoja dvidešimt šeštus, W, jei nepameluosiu, dvidešimt aštuntus, bendra kūrybinė kelionė - penktuosius.


- Ar laikote save produktyvia grupe?


- (Arūnas) asmeniškai, niekada to mums, kaip grupei, nelipdau, menas niekada nebus pastovus. Žiūrint iš repeticijų pusės, jos dažniausia yra produktyvios.


- (Rokas) Ne. Asmeniškai laikau mus gyva grupe, kuriančia akimirkas ir potyrius, o ne produktus. Nors pastaruoju metu ir darome viską, jog užbaigtumėm albumo įrašinėjimo procesą, su „muzikos industrija" faktiškai neturime ir absoliučiai nenorime turėti nieko bendro. Jau vien pats faktas, kad nusprendėm savo grojamą muziką įrašyti ir ja pasidalinti su kitais tik po beveik penkerių kūrybos metų byloja, jog kuriame dėl kiek netradicinių priežasčių. Dabar jaučiamės turintys ką pasakyti ir jau beveik žinantys kaip tai padaryti taip, kad klausytojas mus išgirstų. Produktyvi grupė - ne, rezultatyvi - tikėkimės, taip.


- Jūsų pasirodymuose daug improvizacijos, kiek jos jūsų pačių gyvenime?


- (Rokas) Pasitaiko, jog valgome ne pagal grafiką, o kelis kartus netgi esame naktį gyvenę, o dieną miegoję! (juokiasi) Pats gyvenimas yra improvizacija, upės tėkmė neprognozuojama, dangus niekada nebūna toks pats, o laužas kiekvieną sykį dega skirtingai. Bandymas įsprausti mums duotąjį laiką į vienokius ar kitokius planus turbūt yra sveikintinas dalykas, bet apie tai reikėtų kalbėti su tame patyrusiais žmonėmis. Žinoma, planuojam - keltis į darbą, susitikti repeticijoje, ką pirksime parduotuvėje ir t.t., bet didesniuose dalykuose apsibrėžiam tik kontūrus, o juos užpildyti stengiamės būdami atvirti susiklostysiančioms aplinkybėms.


- (Arūnas) Daug, kur tik įmanoma. Improvizacija - tai žaidimas su „čia ir dabar“. Gyvenimas tampa pasirodymu.


- Muzikiniai siekiai ir tikslai.


- (Rokas) Išleisti albumą, išlikti teisingais, nuoširdžiais prieš save pačius.


- (Arūnas) Rasti tikrą save per muziką!


- Koks grupės kūrybinis procesas?


- (Arūnas) spalvotas. Nuo chorinių „Ave Marija" iki hard nu-psi-trans-core.


- (Rokas) Smagus, laisvas, atviras. Dažnai neplanuotas. Pasitaiko, jog susitinki šiaip pabūti, o tame buvime kažkas ima ir gimsta. O susitikus ten, kur turim galimybę groti, viskas vystosi iš vieno ar kito bičiulio atsineštos idėjos arba iš laisvos improvizacijos, kurioje viena ar kita detalė suskamba taip, jog užsifiksuoja ir išlieka. Niekada nesam susitikę ir vienas kitam pasakę: „Ė, dabar kursim gabalą. Susiimk!"


- Ką veikiate kai negrojate?


- (Rokas) Gyvenu toliau.


- (Arūnas) Būnu tyloje, skaitau, keliauju.


- Artimiausi pasirodymai.


- (Rokas) Čia kaip su tuo naiviai šelmišku pokštu poliklinikoje: „Kas paskutinis? Dabar jau jūs". Artimiausias mūsų pasirodymas viešojoje erdvėje – „Penktadieniniuose pašnekiuose“, „7 Fridays“ bare.


- Linkėjimai klausytojui.


- (Rokas) Technologijų, šou biznio ir visa apimančio „produktyvumo" „bujojimo“ amžiuje, nepamiršti tikrų dalykų, nuoširdumo bei elementaraus žmogiškumo!


- (Arūnas) Kad atkopdama saulelė vis labiau budintų sielas.


Šį ketvirtadienį (02 20) 19 val. improvizatorius Jama&W galima bus sutikti „Penktadieniniuose pašnekiuose, „7 Fridays” bare.


Renginys nemokamas!