29 Sau
Kaimiškas vištienos ir pupelių troškinys

Kaimiškas vištienos ir pupelių troškinys

Kartais pietums ar vakarienei nesinori nieko ypatingo, ruošiamo tris ar keturias valandas ir reikalaujančio 1 000 ir 1 ingrediento. Norisi tik paprastumo ir tikro, gero bei, žinoma, skanaus patiekalo. 


Šįkart tokį ir siūlome: vištiena, patiekta su pupelių ir daržo daržovių troškiniu. šaldytuve tikrai rasite morką, svogūną, česnaką, o spintelėje – pomidorų skardinę (kol žiemą prekybos centro plastmasiniai pomidorai nė iš tolo nekvepia tikrais pomidorais, mes naudojame konservuotus). Saliero stiebą galima keisti cukinija ar kita mėgstama daržove. Beliko pasirūpinti tik vištiena. Ir viskas. Juk sakėme, kad paprasta.

Kaimiškas vištienos ir pupelių troškinys

Sudėtingumas: (patyrusiems)
Trukmė: 1 valanda
Porcijos: 2 asmenims


Reikia:
100 g baltų pupelių
4 vnt. (~ 0,5 kg) vištienos blauzdelių
2 v. š. džiovinto raudonėlio
2 v. š. džiovinto baziliko
2 skiltelių česnako
1 svogūno
1 morkos
1 saliero stiebo
3-4 v. š. aliejaus
1 skardinės (400 g) konservuotų, smulkintų pomidorų
250 ml vištienos sultinio
druskos, pipirų
žalumynų

Per naktį išmirkytas pupeles nuskalaukite, nusausinkite ir sudėkite į verdantį vandenį. Kai vanduo su pupelėmis užvirs, sumažinkite ugnį ir virkite apie 30 minučių arba tol, kol pupelės bus beveik minkštos, tačiau dar neišvirusios.

Vištieną įtrinkite 1 v. š. džiovinto raudonėlio, 1 v. š. džiovinto baziliko, druska, pipirais ir šlakeliu aliejaus. Keptuvėje įkaitinkite 2 v. š. aliejaus ir apkepkite vištieną.

Svogūną supjaustykite plonais žiedeliais, morką ir saliero stiebą – kubeliais, sukapokite česnaką. Kitoje keptuvėje įkaitinkite likusį aliejų ir pakepinkite susmulkintas daržoves su likusiais prieskoniais. Kepkite, kol šios šiek tik suminkštės.

Į keptuvę su daržovėmis sudėkite apkepintą vištieną, išvirtas pupeles ir pomidorus (be skysčio), supilkite sultinį ir troškinkite ant silpnos ugnies apie 15 minučių. Nukelkite dangtį ir dar 5 minutes pakaitinkite.

Patiekite su žalumynais. Vietoje žalumynų puikiai tinka ir saliero lapeliai.


 

Picerijos Vilniuje | Picerijos Kaune | Picerijos Klaipedoje | Picerijos Šiauliuose | Picerijos Panevėžyje | Picerijos