12 Vas
Kaip prižiūrėti kompiuterius?

Kaip prižiūrėti kompiuterius?

Kompiuterių remontas yra reikalingas įvairiais, tačiau verta pastebėti, jog tinkamai prižiūrint šį prietaisą, kompiuterių remontas gali būti reikalingas kur kas rečiau. Tad kaip prižiūrėti kompiuterį, kad kompiuterių remontas taptų retenybe?

Vienas iš svarbiausių patarimų, kurį galima duoti žmonėms, norintiems taisyklingai prižiūrėti kompiuterį, yra reguliarus bei tinkamas klaviatūros valymas. Dėmesį reikia atkreipti į tai, jog tuo atveju, jei kompiuterio klaviatūra bus valoma tinkamai bei reguliariai, jos tarnavimo laikas gali būti ilgesnis negu paties kompiuterio kietojo disko. Taigi, jei dar nežinote, kaip tinkamai valyti kompiuterio klaviatūrą, suskubkite tuo pasidomėti ir jau šiandien išbandykite tai praktiškai. Lygiai taip pat verta atminti, jog tinkamas klaviatūros valymas gali prailginti tarnavimo laiką, tačiau taip pat svarbu  žinoti, jog ši kompiuterio dalis (priedas) yra labai jautrus pažeidimams.

Įsigykite krepšį, kuris yra skirtas nešiojamam kompiuteriui. Savaime suprantama, šiuo patarimu reikėtų pasinaudoti tiems, kurie turi nešiojamus kompiuterius. Būtent šie kompiuteriai yra mobilūs, tad labai dažnai yra perkeliami iš vienos vietos į kitą. Kaip žinia, kompiuterio perkėlimo metu tyko įvairūs pavojai: prietaisas gali nukristi, sudužti ir pan. Tokiais atvejais – kompiuterių remontas neišvengiamas. Specialus krepšys, skirtas nešiojamam kompiuteriui, gali apsaugoti prietaisą nuo visų šių pavojų bei garantuoti ilgesnį tarnavimo laiką.

Antivirusinės programos naudojimas bei atnaujinimas – tai dar vienas būdas prailginti kompiuterių tarnavimo laiką bei išvengti kompiuterių remonto. Labai dažnai kompiuterių gedimai kyla dėl įvairių virusų, bei programų, kuriose jie  slypi. Dėmesį verta atkreipti į tai, jog virusai gali ilgą laiką tūnoti jūsų kompiuteryje, o jūs apie tai nieko neįtarsite, kol vieną dieną pastebėsite viruso sukeltus pažeidimus. Kai kuriais atvejais, dėl virusų kyla itin didelės problemos, kurias gali pašalint tik ilgas bei sudėtingas kompiuterių remontas. Nuolatos naudodami bei reguliariai atnaujindami virusinę programą, išvengsite virusų sukeliamų problemų.

Na, o pabaigai – paskutinis patarimas, kurio dėka taip pat galite pailginti prietaiso tarnavimo laiką bei išvengti remonto: jei dienos metu planuojate kurį laiką nesinaudoti šiuo prietaisu, išjunkite monitorių. Kuo reikšmingas šis veiksmas? Pasirodo, jog monitoriaus išjungimas gali prailginti kompiuterio tarnavimo laiką. Reikia pastebėti, jog šiuolaikinių kompiuterių monitoriai patys išsijungia po tam tikro laiko, tačiau jei jūsiškis neturi tokios funkcijos, pasirūpinkite tuo patys.

Apibendrinant galima teigti, jog pagrindiniai veiksmai, kurių dėka galite taisyklingai prižiūrėti kompiuterį bei išvengti jų remonto, yra: tinkamas klaviatūros valymas, krepšys, skirtas nešiojamam kompiuteriui, antivirusinės programos naudojimas bei atnaujinimas, monitoriaus išjungimas.