23 Kov
Karštos krevetės graikiškai

Karštos krevetės graikiškai

Turbūt daugelis sutiks su tuo, kad valgome ne tik liežuviu, bet ir akimis. Būtent todėl dažnam iš mūsų labai svarbu patiekalo estetinis vaizdas. Gražiai patiektas maistas sukuria ne tik pakilią nuotaiką, bet dažnai ir patį patiekalą padaro dar skanesnį. Ir tam net nereikia labai ypatingų priemonių ar patiekalų.


Šį kartą ne apie kasdienius susitikimus prie stalo, bet apie vakarėliams skirtus užkandžius. Kai išsenka šventinių patiekalų ir užkandėlių receptų atsargos arba viskas jūsų artimųjų jau išragauta ir išbandyta, galite pagalvoti, kaip ypatingiau patiekti jau pamėgtus patiekalus, kad ir troškinius, salotas ar sriubas.

Galbūt užteks trintą spalvingą sriubą (pavyzdžiui, morkų ar brokolių) išpilstyti į mažas elegantiškas stiklinaites ar taures, o troškinį (pavyzdžiui, žuvies) ar salotas patiekti kaip užkandį mažučiuose indeliuose. Gudrybė nedidelė, o efektas – išbandykite patys.

Mes siūlome pasigaminti krevečių graikiškai arba tiesiog graikišką krevečių troškinį, kurį galite patiekti tiek per vakarėlius, tiek valgyti pietums ar vakarienei – tik tuomet nebūtina troškinio dalinti į mažulytes porcijas.

Trukmė: iki 30 minučių
Porcijos: 4 mažos arba 2 didesnės

Reikia:

400 g (1 indelio) konservuotų smulkintų pomidorų
1 nedidelio svogūno (supjaustyto kubeliais)
2 kapotų česnako skiltelių
12 tigrinių krevečių (išlukštentų) arba 24 paprastų mažų krevečių
gabalėlio fetos sūrio
kelių juodųjų alyvuogių be kauliukų
druskos
1 v. š. citrinos sulčių
pipirų
raudonėlio
alyvuogių aliejaus

Puode įkaitintame alyvuogių aliejuje pakepinkite svogūnus ir česnakus, sudėkite konservuotus pomidorus, paskaninkite druska, pipirais, raudonėliu (tiks ir džiovintas, ir šviežias), citrinos sultimis. Troškinkite ant silpnos ugnies maišydami apie 8-10 minučių. Į sutirštėjusius pomidorus sudėkite alyvuoges ir krevetes (šaldytas krevetes prieš naudodami atšildykite ir nusausinkite), pakaitinkite apie 2 minutes. Paragaukite. Jei reikia, įdėkite dar druskos, pipirų ir citrinos sulčių.

Sudėliokite į karščiui atsparias lėkštes arba indelius, pabarstykite fetos sūrio gabalėliais, raudonėliu ir apkepkite orkaitėje (200° C temperatūroje) apie 5-10 minučių, kol sušils sūris.

Troškinys skaniausias karštas su šviežia duona. Tiks itališka ciabata, bagetti ar kita šviesi duona.

 

Kavinės Vilniuje | Kavinės Kaune | Kavinės Klaipėdoje | Kavinės Šiauliuose | Kavinės Panevėžyje | Kavinės