29 Rugs
Kas svarbiausia renkantis indaplovę?

Kas svarbiausia renkantis indaplovę?

Nusprendėte, kad neblogai būtų savo namuose turėti indaplovę? Tai vienas perkamiausių šiuolaikinės virtuvės buitinės technikos prietaisų, tad nieko nuostabaus, jog vis daugiau žmonių atranda indaplovių teikiamus privalumus. Tačiau, prieš renkantis indaplovę, reikia iš tikrųjų įsitikinti, ar jums jos reikia, o tada jau galima pakalbėti apie pagrindinius kriterijus, pagal kuriuos indų plovimo mašiną verta rinktis. Pasikalbėjome su vienos iš didžiausių buitinės technikos parduotuvių atstovu, kad jis mums padėtų atsakyti į šiuos du klausimus.

Ar reikia indaplovės jūsų virtuvei?
Mūsų kalbintas specialistas teigia, jog vienas iš didžiausių privalumų yra tas jog, galima lengvai kontroliuoti, kiek vandens yra išeikvojama plaunant indus. Pavyzdžiui, kai plaunate rankomis, jūs tiksliai nežinote, kiek vandens išeis – negana to, skirtumas gali būti labai didelis, priklausantis nuo to, ar greitai ar lėtai plaunate indus. Indaplovė pasirūpins, kad jūs galėtumėte geriau kontroliuoti vandens išlaidas – dauguma indaplovių per porą dienų išeikvoja 10-14 litrų vandens. Visgi, yra ir specialios indaplovės, kurios yra labai ekonomiškos, tačiau paruoštos dažnesniam naudojimui. Specialios ekonomiškos indaplovės gali išeikvoti tik 6 litrus vandens, tačiau jeigu naudosite tokį įrenginį tik kartą per savaitę, gali būti, jog po kelių dienų atsiras nemalonus kvapas dėl aparato viduje esančio vandens rezervo, kuris tiesiog nebebus toks šviežias nuo per reto naudojimo.

Be abejo, svarbų vaidmenį atlieka ir laiko taupymas – naudodamiesi indų plovimo mašina, jūs neturėsite ilgą laiką stovėti prie virtuvėje prie indų ir viską plauti. Negana to, galėsite išvengti ginčių su namiškiais – juk dažniausiai indų nenori plauti niekas!

Pagal ką rinktis indaplovę?
Štai keli kriterijai, kurie padės išsirinkti tinkamiausią indų plovimo mašiną:
1) Vandens suvartojimo kiekis. Taip jau yra, kad kuo ekonomiškesnė indaplovė, tuo daugiau ji kainuoja. Visgi, jums reikėtų į tai kreipti dėmesį tokiu atveju, jeigu turite didelę šeimą ir indaplove naudotis reikės gana dažnai. Kitu atveju – galima apsieiti su mažesne indaplove, kuri nėra tokia ekonomiška, tačiau nekainuoja tiek daug.
2) Energijos taupymas. Nors dabar daugelis buitinės technikos prietaisų šiais laikais yra orientuoti į elektros energijos taupymą, visgi, yra kelios skirtingos kategorijos, į kurias reikia atkreipti dėmesį: A, A+, A++ ir A+++. Be jokios abejonės, A raidė su trimis pliusiukais reiškia tai, kad ši indų plovimo mašina yra pati ekonomiškiausia elektros atžvilgiu, tačiau nenustebkite, kad ir jos kaina bus didžiausia. Visgi, jeigu ketinate šiuo prietaisu naudotis dažniau, verta pirkti kuo ekonomiškesnę indaplovę.
3) Patogumas. Indaplovės veikia skirtingomis technologijomis – kai kurios yra paremtos tuo, jog specialus skystis yra pilamas į indaplovės piltuvėlį, o kai kurios tiesiog naudoja specialias tabletes. Be jokios abejonės, naudoti tabletę yra kur kas paprasčiau ir patogiau, kadangi ji įsistato į specialią vietą indų plovimo mašinoje ir ištirpsta plovimo proceso metu. Visgi, druska ir naudojimo skystis, pilamas atskirai, garantuoja, jog indaplovės neteks taip dažnai valyti, kadangi šios dvi medžiagos tarpusavyje nesusimaišo, kaip gali atsitikti su tabletėmis.

Tikimės, kad atkreipsite dėmesį į šiuos tris aspektus rinkdamiesi indaplovę savo namams.