24 Vas
Kauno pilyje - Remgijaus Venckaus fotografijų paroda "Nežinomos vietos"

Kauno pilyje - Remgijaus Venckaus fotografijų paroda "Nežinomos vietos"

Kovo 06 d., ketvirtadienį, 16:00 val. Kauno miesto muziejaus skyriuje Kauno pilyje (Pilies g. 17) atidaroma Remigijaus Venckaus fotografijų paroda - NEŽINOMOS VIETOS... (plačiau www.amnesia.venckus.eu ).


Pirmą kartą Kaune rengiama medijų menininko, menotyrininko, Vytauto Didžiojo universiteto lektoriaus, Remigijaus Venckaus paroda. Tai eksperimentinių, autorine technika sukurtų nuotraukų ekspozicija, kuri tęsia 2013 m. pradėtą, autoriaus kūrybą reprezentuojančią, parodų idėją.


Šias parodas vienija pavadinimas Amnezijos filmas. Naujajame kūrėjo renginyje keliamas provokatyvus klausimas apie tai, kas yra vieta, kiek ji susijusi su individualia ir / arba bendruomenine patirtimi. R. Venckaus kūriniai sugestijuoja, kad vietos kinta, o liekantys atvaizdai nebegali būti tiksliai identifikuojami. Todėl yra pradedama kurti istorija apie vietą, kuri gal būt ir buvo kada nors išgyventa, o gal būt ir ne. Paroda – tai ne tik intravertiškas menininko dvejojimas, bet ir meninis tyrimas apie atmintį. Paroda – tai klausimas apie atminties vietas, kurios neišsaugotos arba nebegali būti daugiau saugomos.


Autorius dalijasi savo mintimis apie parodą: ekspoziciją sudarančios nuotraukos primena įrančius paviršius. Mano nuotraukose tikrovės atvaizdas įsispraudžia į plokštumą lyg skubančio laiko pėdsakas. Šis įsispraudimas man yra labai keistas. Pėdsakas vienu metu lieka ir kaip buvusios vietos arba buvusios patirties dokumentas, ir kaip dokumentas kuriuo beveik niekas nėra patvirtinama kaip tiesa. Tikrovės atvaizdai išnyra tarsi iš kažkokio metafizinio rūko. Jie kutena mano ir žiūrovo vaizduotę, bei prašosi juos apauginti kažkokiu nebūtu ir labai individualiu pasakojimu.


Čia išnyrantis gatvės, paplūdimio, kambario, kalvos, tvoros ar namo fragmentas gali būti suprantamas lyg žodis ištartas pusę lūpų. Kad ir kaip mano kūrinio žiūrovui šios fotopopieriaus plokštumose atgulusios vietos pasirodys įdomios ir atpažįtamos, tačiau jos visos yra tik tai mano vieno individualiai išgyventos vietos. Aš jas visas, net tas, kurių beveik nebeatmenu, lipdau į pasakojimo sistemą, tarsi į dienoraštį arba į mituose grimztančią istoriją. Tai - vaizdų istorija, kuri byloja apie patirtį ir buvimą kažkur kitur - kitame laike, kitoje vietoje, kitoje erdvėje... Ši buvusi mano, bet jau esanti kito, vieta yra intencionali dovana žiūrovui. Tad kviečiu ne tik pasikliauti pasakojimu, sklindančiu iš mano surinktų vietų, kaip mano patirties atspindžiu, bet ir diegti savo asmenines patirtis bei išgyvenimus. Tikiu, jog mintimis bet kurį parodoje eksponuojamą atvaizdą priartinsite prie savo asmeninės patirties, ir ši paroda taps mano ir Jūsų, kartu išgyventų, skirtingų vietų apsikeitimu ir papildymu. Ši paroda – tai sąmoningas pasakojimų, susijusių su konkrečiomis vietomis, išbandymas, kuris rodo, kad vietos mus visus ir individualiai skiria, ir panašiai vienija.


Paroda Kauno pilyje veiks iki š.m. kovo 20 dienos.


Parodą organizuoja: Kauno miesto muziejus - www.kaunomuziejus.lt. Remia: Dantų priežiūros centras - www.dpc.lt.


Meno mokyklos Vilniuje | Meno mokyklos Kaune | Meno mokyklos Klaipėdoje | Meno mokyklos Šiauliuose | Meno mokyklos Panevėžyje | Meno mokyklos