11 Lie
Keli būdai (ne)mokamai pasireklamuoti ar sugadinti reputaciją?

Keli būdai (ne)mokamai pasireklamuoti ar sugadinti reputaciją?

Na ir sumanūs tie Lietuvos verslininkai – visko nori gauti, bet tik nemokamai. Deja, praeina tie laikai, kai sūris mėtėsi aplink pelėkautus – reikia būti pakankamai protingai pelei, kad jį paimtum. Štai ir norime jus, mieli verslininkai, šiek tiek paprotinti ir apšviesti, kas yra kas ir su kuo valgoma...

Pirmiausiai, išsklaidykime mitus.

NEMOKAMŲ interneto puslapių nebūna!!!

Jei ne šiandien, tai rytoj, bet vis tiek kurdami puslapį teks susimokėti. Jei ne pinigais, tai dar brangesniu laiku. Juk prie puslapio teks patiems sugaišti, jei nesamdysite profesionalo. Taip, galite net tam reikalui ir programuoti išmokti, bet užtruksite kelis mėnesius, kol praeisite tą klaidų-taisymų kelią. Tekstus puslapiui irgi galite patys pasirašyti, bet paskui gali tekti atlaikyti klientų skundus ir kvailus skambučius, kurie bus apie akivaizdžiai pristatytas jūsų paslaugas. SEO puslapiui taip pat galite patys pasidaryti, bet tik po pusmečio aktyvaus domėjimosi, kas yra kas. Ar turite tiek laiko? Ne? Tada teks samdyti profesionalus, kurie turi...

Gerai, sakykime, interneto puslapį jau turite, bet į jį lankytojai dar neina. Ką su juo darote? O gi reklamuojate. Vėl norisi nemokamos reklamos. Čia jau daugiau pasirinkimų... Šiandien juos ir pristatysime.

Spamas“ socialiniuose tinkluose

Receptas labai paprastas – einate per visas grupes ir puslapius iš eilės ir copy-pastinate vieną pasirašytą reklaminę žinutę su aktyvia nuoroda. Anksčiau ar vėliau tą žinutę ištrina, tad atkakliai bandote dar kartą. Tai darote Facebooke, Google+ ir LinkedINe. Netrukus galite pamatyti, kad jūsų „spamas“ (pripažinkite, tai, ką visur rašinėjate yra paprasčiausia šiukšlė, nes tikrai nežinote, ar tiems žmonėms tai bus reikalinga) duoda rezultatų – į puslapį ateina lankytojai. Ir iš karto išeina. Jie papuolė ne ten, kur tikėjosi papulti, todėl pas jus niekada nebegrįš. Gaila, o juk galėjo būti klientai...

Ką daryti? „Spaminti“ tik ten, kur žmonėms bus įdomu ir aktualu. Kiekvieną kartą rašyti vis skirtingas žinutes, o ne copy-paste „ne į temą“. Ne visada dėti aktyvią nuorodą – pakaks ir paminėti jūsų puslapio adresą.

Virusinis video

Matėte linksmus video, kuriais visi noriai dalinasi? Didžioji jų dalis – surežisuota ir nufilmuota iš 154 dublio. Tai greičiausiai padarė reklamos agentūra, kuri vien tik už pasižiūrėjimą į jūsų verslo pusę paprašys 100 000 dolerių. Čia taip užsienyje. Lietuvoje paprasčiau, nes dar kartais pavyksta patiems pasidaryti tą tikrai virusinį video. Bet reikia pagalbos jį platinant. Labai gerai išanalizuokite savo verslą ir pagalvokite, ką čia juokingo ir nuotaikingo galite padaryti. Volvo pasamdė žymųjį veiksmo filmų herojų Jean'ą Claudą van Damą, kad šis tarp sunkvežimių, važiuojančių atbulai padarytų savo firminį špagatą. Kuo viskas baigėsi? Baigėsi daugybe prizų jį kūrusiai reklamos agentūrai, bet iki tol buvo dar daug parodijų ir bandymų tą triuką pakartoti. It visi žinojo, kad originalas yra JCVD ir Volvo sunkvežimiai. Toks žinomumas Volvo labai padeda. Gal padėtų ir jums, jei sugalvotumėte kažką originalaus ir tai nufilmuotumėte. Gali būti ir nelabai profesionaliai, bet turi tikrai griebti už širdies arba pilvo.

Kartais virusinis video išeina netyčia, bet tokie netyčiukai labai reti. Geriau jau viską apgalvoti iki smulkmenų.

Nemokamas SEO

SEO pasidaryti gali kiekvienas – taip įsitikinę didžioji dalis verslininkų. Pakanka tik visur prikaišioti nuorodų ir viskas. Mitas! Nuorodų daug nereikia, pakanka, kad jos būtų kokybiškos. Vat, kas yra kokybiška ir nekokybiška nuoroda – niekas verslininkams pasakyti negali. Aišku tik tiek, kad ji turi būti susijusiame su įmonės veikla turinyje.

- Kur? Pas konkurentus? Jūs iš proto išsikraustėte! - sako lietuvis verslininkas apie tas nuorodas. Tada susimąsto ir pradeda galvoti, iš kur tų nuorodų gauti. Jam į pagalbą ateina Uzdarbis.lt forumo specialistai, kurie tik patvirtina, kad galima nemokamai pasidaryti tą SEO, kad ir ką tas žodis reikštų – juk ne alkūnę palaižyti reikia!.. Tada ir prasideda nuorodų kaišiojimas. „Kaišiojimas“, o ne „rinkimas“ ar „užsidirbimas“, kaip rekomenduoja pasauliniai SEO profesionalai ir pats Google. Tai reiškia, kad nuorodos mėtomos visur, kur tik galima – į nemokamus katalogus, forumus, komentarus bloguose. Kai kas sužino, kad yra nemokami straipsnių katalogai. Sukurpia vieną straipsnelį, tada bando jį visur prakišti su nuoroda. Viskas tvarkoje, tik kurie iš tų katalogų bus naudingi, o kurie priešingai – duos signalą Google prievaizdams, kad jūsų puslapis užsiima neleistina veikla?.. Dilema po dilemos, tai gal patogiau samdytis profesionalus? Nė velnio! Juk viską galime pasidaryti patys!

Naujienlaiškiai ir el. pašto „spamas“

 O jie ne vienas ir tas pats? Ne, ne visai, bet riba labai plona ir vos įžiūrima. Tik suvokimas skiriasi. Naujienlaiškis yra naudinga ir įdomi informacija klientams ir visiems, kas domėjosi galimybe gauti naudingą ir įdomią informaciją el. paštu, o svarbiausia, savo noru paliko veikiantį ir nuolat tikrinamą el. pašto adresą. „Spamas“ yra tas pats naujienlaiškis, tik informacija jame nelabai naudinga ir įdomu, o siunčiamas jis beveik bet kam iš kažkokios duomenų bazės. Arba ranka surinktų el. pašto adresų bazės (tai galima padaryti pasinaudojus ir 1588.lt duomenų bazėse esančia vieša įmonių informacija). Bet kuriuo atveju, tokie laiškai yra nepageidaujami ir trinami be gailesčio net neskaičius. Bėda ta, kad jūsų el. pašto adresą tam tikros laiškų tarnybos ir filtrai atsimena, kaip „spamerį“, ir kitą kartą ateityje automatiškai išfiltruoja. Nesvarbu, kad siunčiate klientui komercinį pasiūlymą ar tariatės dėl kainos. Tiesiog jūsų laiškai pradeda dingti, o tai labai apsunkina verslą ir pardavimus... Ar verta „spaminti“? Jei protingai – taip, jei bet kaip – tikrai NE.


 Tas pats principas galioja ir visur kitur. Protingos reklamos pasekmė – padidėjęs lankomumas į jūsų puslapį ir daugiau klientų. Reklama „bele kaip“ gali atvesti lankytojų, tačiau klientų – labai mažai. Dažniausiai sugadinama reputaciją, kuriai atstatyti reikia ne vieno mėnesio ar net metų. Rizikinga NEMOKAMAI reklamuotis, tiesa? Bet juk taip norisi...