20 Geg
Lietuvos liaudies buities muziejuje - amatų, darbų ir pramogų diena

Lietuvos liaudies buities muziejuje - amatų, darbų ir pramogų diena

Lietuvos liaudies buities muziejus gegužės 23 dieną, penktadienį (nuo 10 iki 16 val.) Jus kviečia į Amatų, darbų ir pramogų dieną! Joje susipažinsite su senaisiais lietuvių amatais ir senoviniais kaimo darbais. Amatininkai ir muziejininkai dirbs ne tik miestelyje, bet ir kiekvieno etnografinio regiono sodybose. Renginys yra įtrauktas į Lietuvos muziejų kelią, kuris šiais metais pavadintas „Atrastieji lobiai ir įmintos paslaptys“. Amatų, darbų ir pramogų diena yra labai įdomi vaikams ir jaunimui, nors kviečiame visus muziejaus lankytojus – tiek mažus, tiek didelius! Renginio programa


Dzūkijos sodybose bus gaminami vaikų žaislai, o smaližiai galės paragauti „ubagynės“. Aukštaitijos kaime bus malami grūdai, kūrenama dūminė krosnis, audžiamos juostos, verdama žolelių arbata ir kepama Sekminių kiaušinienė. Taip pat smagi pramoga – pasivažinėjimas su arkliais. Suvalkijos sodyboje moterys gamins šarmą, kuriuo skalbs, rodys, kaip buvo lyginama žarijomis kaitinamu lygintuvu, kaip buvo dažomi siūlai. Bus demonstruojamas siuvėjo amatas.


Muziejaus miestelyje dirbs puodžiai, kalvis, pynėja, audėja, demonstruojamas gintaro apdirbimas, medžio tekinimas. Galėsite paragauti burnoje tirpstančių margablynių, lieti žvakes. Geležies krautuvėje matysite senovinius geležinius įrankius ir ūkyje naudojamus daiktus. Miestelyje šurmuliuos etnografinė viktorina, o Plokščių mokykloje – senovinės pamokos. Čia pat vyks Lidijos Graudinaitės – Kuodienės Mokyklinių piešinių 1936-1941 m. parodos atidarymas, kuriame dalyvaus ir pati autorė!


Žemaitijoje meistrai rodys, kaip senoviniu būdu tveriamos tvoros iš karčių ir žiogrių. Bus organizuojami liaudiški kaimo žaidimai vaikučiams ir jaunimui. Čia pat bus ruošiamasi šienauti: gaminami dalgiakočiai, žaginiai, bus plakami dalgiai. Vietoje pjaus rąstus, skaldys malkas ir kraus į kūgį. Norintys galės paragauti žemaičių gaspadinių virtos sriubos. Vaikučiams smagi pramoga – Kauno Kazio Binkio teatro, vaikų grupės spektakliukas „Buvo senis ir senutė“. Tai teatralizuotas žaidimas pagal lietuvių liaudies pasakas be galo. Režisierė – Nida Vita Glebauskaitė. Kviečiame susipažinti ir išbandyti senuosius lietuvių amatus ir senovinius kaimo darbus!Programa


DZŪKIJA

10 .00 – 14.00 val.

Ubagynės ragavimas

10.00 – 16.00 val.

Senoviniai vaikų  žaislai

AUKŠTAITIJA

10.00 – 16.00 val.

Arbatos ragavimas

Juostų audimas

Malimas girnomis

Verpimas rateliu

Statinių tvoros tvėrimas

Pasivažinėjimas su arkliais

12.00 – 14.00 val.

Sekminių kiaušinienės kepimas

SUVALKIJA

10.00 – 16.00 val.

Skalbimas

Šarmo gamyba

Muilo virimas

Vandens nešimas su naščiais

Kočiojimas rinte

Lyginimas žarijomis kaitinamu lygintuvu

Siūlų dažymas

Adymas

Siuvėjos amatas

Avies kirpimas

Žalvario apdirbimas

MIESTELIS

10.00 – 16.00 val.

Puodžiaus dirbtuvės

Geležies krautuvė

Medžio tekinimas

Audėjos amatas

Pynėjo amatas

Gintaro apdirbimas

„Paseikėk ir pasverk“

Kalvio amatas

Mogliavimas

Etnografinė viktorina

Pamokos Plokščių mokykloje

Peilių galandinimas

Žvakių liejimas

11.00 – 15.00 val.

Margablynių kepimas

12.00 val.

Lidijos Graudinaitės –Kuodienės Mokyklinių piešinių 1936-1941 m. Parodos atidarymas Plokščių mokykloje. Dalyvaus pati autorė.

ŽEMAITIJA

10.00 – 16.00 val.

Kaimo žolinčių patarimai

Kaimiški jaunimo žaidimai

Sviesto mušimas

Žiogrių tvoros tvėrimas

Pavasariniai bitininko darbai

Šienavimas

Malkų krovimas į kūgį

Rąsto pjovimas

Malkų skaldymas

11.00 – 15.00 val.

Sriubos virimas

13.00 val.

Kauno Kazio Binkio teatro, vaikų grupės spektakliukas „Buvo senis ir senutė“. Teatralizuotas žaidimas pagal lietuvių liaudies pasakas be galo, trukmė – 15 min. Režisierė – Nida Vita Glebauskaitė.