10 Spa
Lietuvos teatro sąjungoje susitiks aktoriai: R. Adomaitis ir J. Budraitis

Lietuvos teatro sąjungoje susitiks aktoriai: R. Adomaitis ir J. Budraitis

2013 m. spalio 14 d. pirmadienį, 18 val. Teatro sąjungoje (Teatro g. 8) įvyks neeilinis renginys. Su žiūrovais bendraus išskirtinės Lietuvos kultūros asmenybės, žymūs teatro ir kino aktoriai Regimantas Adomaitis ir Juozas Budraitis. Jie bus pirmieji pradėję šiais metais naują kūrybos vakarų ciklą „Aktorių dialogai“.


Dar 1965 m. R. Adomaitį ir J. Budraitį išgarsino šviesios atminties Vytauto Žalakevičiaus legendinis filmas „Niekas nenorėjo mirti“ .  Po jo pasirodymo, karjerą pradedantys aktoriai tapo ne tik Lietuvos, bet tuometinės Sovietų Sąjungos žvaigždėmis. Garsiausios kino kompanijos mokėdavo neįtikėtinus honorarus, o žymiausi režisieriai siūlydavo pagrindinius vaidmenis savo filmuose.


 „Nuostabu tai, kad įkopę į septintą dešimtį aktoriai vis dar vaidina kine, teatre bei televizijoje ir turi minias gerbėjų“, - sako aktorių susitikimą organizuojantis Teatro sąjungos vadovas  Ramutis Rimeikis. Tai liudija ne tik prieš keletą metų įvykusi kelionė į Azerbaidžianą: ten aktorius tiesiogine to žodžio prasme nešiojo ant rankų. 2011 metais žiūrovai audringai pasitiko abu scenos grandus Sankt Peterburge. Čia visą sezoną pilnoje „Baltiskij dom“ teatro salėje lietuvių aktoriai kartu su rusų kolegomis vaidino Jono Vaitkaus režisuotame spektaklyje „Žuvėdra“.Juozas Budraitis


R. Adomaitis prisipažino, kad keliaudami į Rusiją kartu su kolega, sielos dvyniu J. Budraičiu turėjo apie ką pasikalbėt – jų kūrybinėse biografijose kino ir teatro vaidmenys gretai pasieks triženklį skaičių.


Nors abu aktoriai daugiau laiko praleido kino aikštelėje nei scenoje, teatras visada išliko svarbia gyvenimo dalimi. Viename interviu R. Adomaitis prasitaria: „Iš tikrųjų man teatras buvo svarbesnis. Ir fanatizmo šiek tiek turėjau. Teatru aš taip buvau įtikėjęs, kad jis buvo mano gyvenimo prasmė. Būtent teatras, ne kinas.“


Susitikime aktoriai žadėjo pasidalinti prisiminimais apie klasika tapusių kino juostų filmavimą, išgyventas akimirkas scenoje, pokalbius su režisieriais bei šiuolaikinį teatrą.