14 Bal
M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos muziejuje fotomenininkės R. Šulskytės paroda „Mano laikas”

M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos muziejuje fotomenininkės R. Šulskytės paroda „Mano laikas”

R. Šulskytė "Prisiminimai apie Nidą"


Balandžio 17 d., ketvirtadienį, 16 val. Kauno miesto muziejaus skyriuje M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos muziejuje (K. Petrausko g. 31) vyks fotomenininkės Reginos Šulskytės parodos „Mano laikas” atidarymas. Ši paroda Kaune pristatoma pirmą kartą – menininkės darbai įdomūs vizualine kalba, nuoseklūs turiniu ir atviri žiūrovo žvilgsniui.


Regina Šulskytė yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos narė. Ji surengė nemažai personalinių parodų Lietuvoje ir užsienyje, pelnė tarptautinių apdovanojimų,  Šiaulių miesto kultūros ir meno premijas (2005, 2009) už kūrybinius pasiekimus. Ji yra daugiau nei 300 fotografijos parodų kuratorė, fotografijos leidinių sudarytoja. R. Šulskytė dirba Šiaulių universiteto Menų fakulteto Dailės katedroje fotografijos dėstytoja. Svarbiausi fotografijų ciklai: „Interpretacijos“ (1996˗2003), “Susitikimai“ (2005), „Mano drabužiai“ (1997-2004), „Miegamajame“(1997-2004), „Seserys“ (2006-2007), „Austria“(07), „Mano laikas“(2011-2013).


R. Šulskytė "Dvi dienos"


Savo darbų seriją “Mano laikas” autorė pristato: “Mano laikas yra tas laikas, kuriame esu čia ir dabar, kai galiu kvėpuoti, regėti, jausti, patirti, išgyventi, o po to –  viską užmiršti ir vėl prisiminti... Kartais mano laikas visiškai nesutampa su pasaulio laiku. Iš dalies dėl to ir jungiu keletą fotografijų, kurdama kitą, prisiminimų erdvę ir savo patirčių laiką. Ką toje kitoje erdvėje galime stebėti? Gal būt kambarius, kuriuose bent kartą miegojau, kiemą, kur žinau kiekvieną augalėlį, miško takelį, kuriuo bėgiojau vaikystėje, vaizdus per kambario langą ar peizažą su bažnyčia tolumoje – tai mano tėvo gimtinė. Toje erdvėje nutinka keistų dalykų, nors, iš pažiūros, atrodo pakankamai įtikinama. Nežinant, kad fotografijoje vaizduoju mamą mergaitę, o pati esu suaugusi, tuomet čia nieko keisto nenutinka. Siekiau, kad mano sukurti fotografiniai vaizdai savotiškai taptų slenkančio žvilgsnio (arba slenkančios kameros) apžiūros teritorija ir taip bandžiau sugriauti sustabdytos akimirkos sąstingį.“


R. Šulskytė "Pirmoji komunija"


Pasak parodos kuratorės Gabrielės Kuizinaitės, Reginos Šulskytės fotografijų cikle “Mano laikas” yra svarbu pajausti vaizduojamojo laiko slinktį, praeities ir dabarties ribų neapčiuopiamumą. Menininkė fotografijose fiksuoja save, savo artimiausius žmones – motiną, tėvą ir kitus šeimos narius, tarp kurių netikėtai įsiterpia žmonės iš praeities.


Parodą pamatyti kviečiame nuo balandžio 17 d. iki gegužės 30 d.
Parodos atidarymo metu įėjimas nemokamas.