17 Bal
Nacionalinė bibliotekų savaitė – 2014 m. Lietuvos kultūros sostinėje Panevėžyje

Nacionalinė bibliotekų savaitė – 2014 m. Lietuvos kultūros sostinėje Panevėžyje

2014 balandžio 23–29 d. G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka kviečia dalyvauti NACIONALINĖS LIETUVOS BIBLIOTEKŲ SAVAITĖS renginiuose. Šių metų savaitės šūkis – „Biblioteka – vienas pasaulis, daug istorijų“.


Nacionalinė bibliotekų savaitė prasidės balandžio 23-iąją, UNESCO minimą Pasaulinę knygos ir autorių teisių dieną. 2014-ieji paskelbti literatūros klasiko K. Donelaičio metais, tad balandžio 23 d. 12 valandą šalies bibliotekos kvies skaityti, klausytis, prisiminti, mėgautis šio pirmojo lietuvių poeto kūryba.


Ar manai, kad Panevėžys, šių metų Kultūros sostinė, skaito? Balandžio 23 d. 10.30 val. Senvagėje kviečiame visus knygos bičiulius į flashmob‘ą (suėjimą) PANEVĖŽYS SKAITO: susilėks bibliotekininkai, moksleiviai, dalyvaus Lietuvos kariuomenės Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariai, pučiamųjų orkestras „Panevėžio garsas“. Flashmob‘as bus įamžintas iš aeroklubo „Jungtinės Pajuosčio pajėgos“ direktoriaus Broniaus Zaronskio pilotuojamo lėktuvo.


Tą pačią dieną 12 val. G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje (Respublikos g. 14) vyks KRISTIJONO DONELAIČIO kūrybos skaitymai, klausymai ir atradimai, po kurių –kareiviškos košės gardžiavimas!


Kviečiame į kitus Savaitės renginius. Balandžio 24 d. 15 val. konferencijų salėje – Silvijos Laurenčikaitės ir išskirtinio jaunojo dailininko Jarlo Aleksandro Brantingo knygos „Cupės ir Zupės gyvenimas ir nepaprasti nuotykiai“ sutiktuvės, kartu su knygos autoriais dalyvaus interneto dienraščio Bernardinai.lt žurnalistė Jurga Kajėnienė. Balandžio 28 d. 14 val. konferencijų salėje – doc. dr. Rimvydo Laužiko knygos apie nacionalinę lietuvišką virtuvę „Istorinė Lietuvos virtuvė. Maistas ir gėrimai Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje“ pristatymas.


Vėl Kristijonas Donelaitis! Balandžio 29 d. 17 val. I a. ekspozicijų erdvėse – Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos kilnojamosios parodos, skirtos  K. Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms, „Kristijonas Donelaitis: metų ir raštų ratas“ atidarymas su svečiais iš Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos, taip pat spaudinių ir meno kūrinių parodos „Donelaitika iš Rimgaudo Banio asmeninės kolekcijos“ pristatymas.


Vaikų ir jaunimo literatūros centre (Aukštaičių g. 4) Kristijono Donelaičio kūrybos skaitymai ir Juozo Miltinio gimnazijos mokinių literatūros kompozicija vyks balandžio 23 d. 11.30 val. Taip pat Vaikų ir jaunimo literatūros centras kviečia į iniciatyvą „Kviečiame bendrauti ir kurti“: balandžio 24 d. 11 val. Panevėžio miesto Moksleivių namų mokinių ir mokytojų teatralizuota edukacinė programa mažiesiems „Draugaukime su knyga“, balandžio 29 d. 11 val. Jaunuolių dienos centro parodos „Svajonių šalis“ pristatymas.


Kviečiame į kitokias ekskursijas! Centriniuose rūmuose (Respublikos g. 14) esame pasiruošę atverti bibliotekos senų knygų ir rankraščių lobius, kviečiame į literatūrines pažintis „Atrask Kristijoną Donelaitį“, „Mano senas drauge“ Elenos Mezginaitės „kertėje“, kviečiame į bibliotekos „užkulisius“ – gilesnę pažintį su bibliotekininko profesija, knygos keliu iki skaitytojo. Juozo Miltinio palikimo studijų centras (Algirdo g. 54-19) – kviečia į pažintį „Juozas Miltinis ir dailė“,  Vaikų ir jaunimo literatūros centre (Aukštaičių g. 4) – vedamos teatralizuota ekskursijos-žaidimai ikimokyklinukams. Dėl ekskursijų kreipkitės telefonu (8-45) 50 16 49.Balandžio 23–24 ir 28–29 d. nuo 15 val. moksleivius kviečiame į Vaikų ir jaunimo literatūros centrą (Aukštaičių g. 4) susipažinti su elektroninėmis bibliotekos paslaugomis. Taip pat naudotis akcija TAPK SKAITYTOJU: balandžio 23–29 d. naujiems skaitytojams dovanosime nemokamą SKAITYTOJO pažymėjimą!„Biblioteka – tai vieta, kur kiekvienas gali kurti savo istoriją, pilną naujų idėjų, kūrybiškumo, bendravimo“, sakoma Lietuvos bibliotekininkų draugijos kreipimesi. Raskite laiko bibliotekai, pažinkite ją, sukurkite čia savo nepakartojamą istoriją.