05 Kov
Naujas „Lyapis Trubetskoy“ vaizdo klipas ragina užstoti Ukrainą

Naujas „Lyapis Trubetskoy“ vaizdo klipas ragina užstoti Ukrainą

Dėl aktyvios socialinės pozicijos Baltarusijoje draudžiama grupė „Lyapis Trubetskoy“ prieš kelias dienas išleido naują albumą „Matrioška“, jau tryliktą savo diskografijoje, o šiandien pristatė ir vaizdo klipą dainai „Voiny sveta“ („Šviesos kariai“). Prieš kelias dienas internete pasirodė ir neoficialus šios dainos vaizdo klipas, apeliuojantis į įvykius Ukrainoje.


„XIX amžiuje sukurta lėlė Matrona simbolizuoja vaisingumą ir motinystę, bet dabar, kaip ir daugelis kitų originalių Rusijos simbolių, ji virto kiču“, – albumo pavadinimo idėją atskleidė grupė. Naująjame albume „Matrioška“ skambantis kūrinys „Voiny sveta“ buvo parašytas dar 2012 metais, o vaizdo klipas pradėtas filmuoti 2013 metų rudenį, tačiau jis nepaprastai aktualus pastarosiomis dienomis.


Įspūdinga grafika pasižymintį oficialų dainos vaizdo klipą sukūrė Kanadoje gyvenantis Aleksejus Terehovas, kultinių šios grupės vaizdo klipų „Kapital“ ir „Ogonki“ režisierius, taip pat ruošęs projekcijas praėjusių metų grupės koncertui Vilniuje.Pastaraisiais metais įsimintinus koncertus Lietuvoje surengusi grupė „Lyapis Trubetskoy“ šią vasarą sugrįš į mūsų šalį ir pasirodys didžiojoje festivalio „Karklė Live Music Beach 2014“ scenoje kartu su britų reperiu Tinie Tempah bei praėjusiais metais didžiausiu Baltijos šalių muzikos eksportu tapusiais estais „Ewert and The Two Dragons“.


Praėjusių metų lapkritį „Lyapis Trubetskoy“ surengė grandiozinį koncertą Vilniaus „Siemens“ arenoje, į kurį sutraukė beveik 11 tūkstančių žiūrovų iš Lietuvos ir aplinkinių šalių. Koncerto metu grupė pristatė rinktinį savo baltarusiškų dainų albumą „Hraj“, kurį išleido kartu su muzikos agentūra M.P.3. Tiesioginę šio koncerto transliaciją per portalą Tut.by stebėjo 120 000 unikalių vartotojų iš daugiau kaip 20 valstybių – tai tapo absoliučiu rekordu per visą Baltarusijos interneto istoriją.


Lyapis Trubetskoy „Voiny sveta“ (neoficialus vaizdo klipas)