02 Sau
Norvegų kalbos kursai – ar būtina norvegų kalba išvažiavus uždarbiauti į Norvegiją?

Norvegų kalbos kursai – ar būtina norvegų kalba išvažiavus uždarbiauti į Norvegiją?

Paklausus bet kurio žmogaus, ar jis norėtų išmokti kokią nors užsienio kalbą, norų sąrašas neapsiribos viena kalba. Dažniausiai pasitaikančios bus anglų, vokiečių, jaunoji karta pageidaus rusų kalbos, mėgstantys keliones ir šiltus kraštus – ispanų ar italų. Priežasčių diapazonas didžiulis, anglų kalbos kursai reikalingi darbe, keliaujant, bendraujant su giminaičiais bei draugais užsienyje ir kt. Šiuo metu ypač populiarūs norvegų kalbos kursai. Ne paslaptis, kad ne vieną lietuvį vilioja solidus norvegiškas darbo užmokestis.

Priėmus sprendimą išvažiuoti į Norvegiją, tikriausia neturėsite daug laiko pasiruošimui, pvz. laisvų 3 ir daugiau mėnesių kalbos mokymuisi. Ką tokioje situacijoje daryti? Norvegijoje galima puikiai susikalbėti angliškai, tad, jei mokate anglų kalbą, jau didelis privalumas. Bet ir mokant tik gimtąją lietuvių kalbą, turint gerą darbo pasiūlymą ir norą, verta bandyti laimę.

Išvykus į Norvegiją bus situacijų, kai galvosite, kaip gerai būtų kalbėti norvegiškai, o ne tik rankomis gestikuliuoti. Didžiuosiuose Norvegijos miestuose rasite kursus vedamus lietuvių kalba. Kursai yra naudingi, pirmiausia dėl to, kad mokytoja prižiūri jus, skatina dėti pastangas ir taiso daromas klaidas. Išsprendus finansinę pusę, sunkumų gali kilti dėl nepatogios vietos ir užsiėmimų laiko, kai reikia prisirišti ir laikytis grafiko, o darbo diena ir taip ilga. Kita problema, su kuria susiduria besimokantys - dėstymo kokybė ir tempas. Sunku, jei grupėje yra daug žmonių, visi skirtingų gabumų ir ne vienodu tempu mokosi bei įsisavina naujus dalykus; mokytoja negali visiems skirti laiko pagal individualų poreikį. Jautiesi arba per mažai gaunantis informacijos, arba nespėjantis su grupe. Be to, daug naujos medžiagos užsimiršta ir nėra kaip pasikartoti.

Alternatyva ir inovatyvus būdas bei, galima pavadinti, drąsus – savarankiški norvegų kalbos kursai internetu. Čia jūs pats sau bosas ir pats atsakingas, kiek laiko skirti mokslams, gramatikai, naujiems žodžiams, testams ir pan. Kodėl sakau, kad drąsu? Nes tai tikras jūsų ryžto ir užsispyrimo išbandymas. Žmogus mąsto ir elgiasi pagal principą: skausmas - malonumas. Skausmo vengiame, malonumo siekiame. Mokytis naują kalbą reikia pastangų, ne viskas iš karto pavyksta, taigi protas greitai susieja mokymąsi su skausmu ir ieško ko nors malonaus. Moterys, pavyzdžiui, pradeda tvarkyti namus, vyrai blizgina automobilį, nors tiek vieni, tiek ir kiti tuo metu galėtų skirti 30 min. ir perklausyti audio pamoką bei atlikti testą. Viskas ko reikia, susieti mokymąsi su malonumu. Kaip tai padaryti? Pasiimkite popieriaus lapą ir surašykite, kaip jūs jaustumėtės, jei jau mokėtumėte norvegų kalbą. Labiau savimi pasitikėsite? Didžiuositės prieš darbdavį? Drąsiai jausitės darbo pokalbyje? Parašysite motyvacinį laišką ir CV be niekieno pagalbos? Turėkite šį sąrašą po ranka ir semkitės motyvacijos.

Kuo išsiskiria savarankiški norvegų kalbos kursai? Jūs renkatės kada ir kiek laiko skirti mokslams ir kokioje jums patogioje vietoje, pavyzdžiui, įsitaisius mėgstamame fotelyje. Jei galite, įsirašykite audio pamokas į telefoną ar kompaktą ir klausykite pakeliui į darbą. Kuo daugiau klausysite, tuo giliau įsirašys nauji dalykai į atmintį. Visada galite pamoką pakartoti, atsukti reikiamą vietą, einant į darbo pokalbį pasikartoti darbo pokalbio klausimus ir susidėlioti akcentus. Apie finansinę pusę net neverta kalbėti, sutaupysite mažiausiai 50 proc.

Pradėjus mokytis nuo pradžių, svarbu, kad pamokos vyktų lietuvių kalbą. Rinkdamiesi kursus įsitikinkite, kad jie atitinką jūsų lygį. Jei pradedate nuo nulio arba mokate pačius pagrindus, tuomet labai paprasta, tiesiog rinkitės pradinį A1-A2 lygio kursą. Internete pamokų, kur norvegų kalbos moko angliškai galite rasti daug, bet pradedančiajam, nemokant puikiai anglų kalbos, gan sunku.
Jei jau esate Norvegijoje, norvegų kalbos kursai internetu jums idealus variantas. Jei darbo specifika leidžia, jūs ir darbo metu galite užsidėti ausines ir karoti mintyse mokytojos žodžius: Hvordan går det med dere? Går det bra? Jeg studerer norsk.