03 Bal
 Paroda apie danų teologą, filosofą, rašytoją SØRENĄ KIERKEGAARDĄ

Paroda apie danų teologą, filosofą, rašytoją SØRENĄ KIERKEGAARDĄ

Balandžio 7 d. (pirmadienį) 17 val. bibliotekos atrijaus terasoje (Respublikos g. 14, pusaukštyje) atidaroma kilnojamoji Danijos kultūros instituto paroda „PASAULIO DANAS SØRENAS KIERKEGAARDAS – TEOLOGAS, FILOSOFAS, RAŠYTOJAS (1813–2013)“, skirta 200-osioms jo gimimo metinėms.


Atidaryme dalyvaus Danijos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje J.E. ponas Jørgen MOLDE,  Danijos kultūros instituto Baltijos šalių atstovė Lietuvoje Audronė Sabaliauskienė, VšĮ Baltoskandijos akademijos atstovas Antanas Skindzera.


S. Kierkegaardas yra vienas originaliausių ir labiausiai žavinčių Naujųjų laikų rašytojų. Atskiro asmens reikšmę ir atsakomybę jis iškelia virš filosofinių ir politinių sistemų, todėl dažnai yra vadinamas egzistencializmo tėvu.


S. Kierkegaardo kūrybinį palikimą sudaro daugiau nei 40 knygų, straipsnių dienraščiuose, jo rašyti žurnalai ir dienoraščiai. Taip pat jis paskelbęs nemažai religinių kalbų, pabrėžtinai save laikydamas religiniu krikščionių rašytoju.


Parodos tekstų autorius Joakimas Garffas, teologijos licenciatas ir S. Kierkegaardo tyrimų centro lektorius. Jis yra vienas iš S. Kierkegaardo „Raštų“ redaktorių ir S. Kierkegaardo draugijos pirmininkas. Garffas yra parašęs knygas „Reginos paslaptis“ (2013) ir „SAK. Søren Aabye Kierkegaard. Biografija“ (2000). Pastaroji yra išversta į daugelį kalbų.


Parodą parengė Danijos kultūros institutas, bendradarbiaudamas su Kopenhagos universiteto S. Kierkegaardo tyrimų centru ir „Golden Days“ 2013-ųjų – jubiliejinių S. Kierkegaardo metų programų taryba.


Balandį, Danijai skirtą Lietuvos kultūros sostinės Panevėžio mėnesį, kviečiame pažinti šį iškilų pasaulio daną!


Paroda eksponuojama iki balandžio 30 d.


Laukiame Jūsų!