21 Geg
PAŽINKIME SAVE. Juoko jogos užsiėmimas Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje

PAŽINKIME SAVE. Juoko jogos užsiėmimas Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje

Madanas Katarijus ir Stepas Šafranauskas


Gegužės 22 d. (ketvirtadienį) 17 val. Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje (Respublikos g. 14) projekto PAŽINKIME SAVE užsiėmimas – pažintis su JUOKO JOGA. Ją kaip sėkmingai taikomą įveikti stresą ar teigiamai paveikti sveikatą pristatys pradininkas Baltijos šalyse, sertifikuotas Juoko Jogos treneris STEPAS ŠAFRANAUSAKS.


Juoko jogos sistema sukurta 1995 m. Indijoje medicinos mokslų daktaro Madano Katarijos, jis skelbė, kad juokas – geriausia medicina. 2007 m. Stepas Šafranauskas dalyvavo Europos juoko jogos kongrese ir patirtį iš M. Katarijos vedamų mokymų parvežė į Lietuvą. Juoko joga populiarėja ir Lietuvoje, kuriami klubai. Pasaulyje šiuo metu yra virš 6000 Juoko jogos klubų daugiau nei 60-yje šalių.


Pagrindinė Juoko jogos idėja yra juoko be priežasties praktika. Tai iš įvairių pratimų susidedanti juoko sesija, kai siejamas besąlyginis juokas ir jogos kvėpavimas (Pranajama). Užsiėmimo metu imituojamas fizinių pratimų forma, juokas palaipsniui tampa spontaniškas ir natūralus.


Besijuokiant išsiskiria laimės hormonai (endorfinai), juokas taip pat gerina kraujospūdį ir kraujotaką, skatina taisyklingą ir gilų kvėpavimą, stimuliuoja imuninę sistemą. Tyrimais įrodyta, kad juokdamiesi galime atitrūkti nuo slegiančių problemų, sustiprinti tarpusavio santykius, sukurti teigiamą emocinį klimatą. Juoko joga taip pat moko ir emocinio atsparumo – džiugesys ir laimė yra labiau mūsų pasirinkimas, o ne pasekmė.


Juoko jogos užsiėmimas – pirmasis tęstinio G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos projekto PAŽINKIME SAVE renginių cikle. Šįkart projekto veiklos skirtos pažinti įvairias meno terapijos formas emocinės sveikatos stiprinimui. Kituose interaktyviuose projekto renginiuose iki š.m. pabaigos sulauksime įvairių meno terapijos specialistų, vyks interaktyvūs rašymo, garsų, ebru meno, žaidomo smėlyje, mandalų piešimo užsiėmimai.


Vyks informaciniai mokymai, naujų įvairius psichologijos aspektus nagrinėjančių filmų peržiūros, bus įsigyta naujų spaudinių ta tema, parengti jų pristatymai.


Kviečiame kiekvieną susidomėjusį!