16 Vas
Salotos – sveikos mitybos pagrindas

Salotos – sveikos mitybos pagrindas

Kiekvieną kartą einant pavalgyti į kavinę ar restoraną mūsų žvilgsniai nukrypsta į meniu, kurioje matomos įvairių rušių salotos. Kodėl salotos tampa popoliariausiu patiekalu?


Visų pirma, salotos gali padidinti mūsų gyvenimo trukmę, o patį gyvenimą padaryti geresnį. Dauguma mūsų esame sąmoningi, kad valgyti salotas yra sveika, tačiau mažai kas gali papasakoti apie tai plačiau. Salotos yra tokios sveikos, kad sustiprina mūsų širdies raumenį, kovoja su vėžiu, beto tai puki statybinė ląstelių medžiaga, o moterims salotos gali padėti numesti svorio.


Salotos - ko gero pati geriausia lieknėjimo priemonė. Maisto tarpe lapinės daržovės pasižymi mažiausiu kaloringumu. Viena porcija cezario salotų turi 10 kalorijų, špinatai 7, kitos žaliosios daržovės ne ką mažiau pasirodo įpūdingai: raudona paprika, morkos ir agurkai turi 20 kalorijų. Jei tavo tikslas sulieknėti, salotos gali tapti patikimiausiu būdu sumažinti dienos kalorijų skaičių.


Dauguma žmonių nemėgsta valgyti solotų, todėl kad jos nėra sočios. Tačiau tai yra visiška netiesa, kadangi salotos gali suteikti daug didesnį sotumo jausmą nei kiti riebūs produktai. Salotose yra daug vandens ir ląstelienos, kuri leidžia jūsų organizmui jaustis puikiai. Ląstelienos daugiausiai turi pupelės, žirneliai, artišokai, brokoliai, obuoliai. Skaidulos ir ląsteliena padeda apsisaugoti nuo vidurių užkietėjimo, mažina cholesterolio kiekį kraujyje, gerina širdies veiklą.


Tokie salotų elementai, kaip vitaminai ir antioksidantai yra naudingi širdžiai. Pavyzdžiui vitaminas C brokoliuose, braškėse ir paprikoje; vitaminas E saulėgrąžų sėklose ir špinatuose; folio rūgštis, cezario salotose ir šparaguose; beta karotinas oranžinėse daržovėse, tokiuose kaip morkos saldžiosios bulvės. Visi šie įvardinti antioksidantai irgi gali vaidinti didelį vaidmenį apsisaugojant nuo vėžio. Šiuos visus dalykus neseniai pavyko įrodyti Amerikos Vėžio Institutui, kad vaisiai ir daržovės sumažina vežio riziką rūkantiems.


Taigi, atėjo metas užbaigti mūsų straipsnį apie salotas. Išvados būtų tokios, kad salotos yra pagrindinis elementas mūsų mitybos sistemoje ant kurio reikėtų statyti visą savo gyvenimą. Pats geriausias patarimas, kurį galime duoti gaminkite ir valgykite salotas į sveikatą! O jeigu iš Jūsų ne koks virėjas, tai salotų receptai turėtų Jums padėti, kadangi ten gaminimas aprašytas žingsnis po žingsnio.