14 Kov
Sauliaus ir Jokūbo Bareikių duetas pavergė vilniečių širdis

Sauliaus ir Jokūbo Bareikių duetas pavergė vilniečių širdis

Ketvirtadienio, kovo 13-osios vakarą, viešbutyje „Best Western“ rinkosi aktorių, bardų Sauliaus ir Jokūbo Bareikių talento gerbėjai. Į naują erdvę, Stiklo salę, klausytojus sukvietė viešoji įstaiga „Bardai LT“. Visiškai naujos ir laiko patikrintos dainos skambėjo dviejų dalių koncerte, kuriame derėjo ir rimtis, susikaupimas, ir lyriškumas, ir žaismingi pokštai.


Susirinkusius pasveikinęs Jokūbo tėtis Saulius pasidalino istorija apie jųjų atsiradimą. „Mus sukūrė Virgis Stakėnas, pakvietęs į savo festivalį“, - teigė Saulius Bareikis. Iš pradžių neįsivaizdavę savęs kartu scenoje, dabar aktoriai surengia kelis koncertus per metus, tad išgirsti juos grojančius duete yra reta galimybė. Ilgą laiką Jokūbo kūryba „slėpėsi“ stalčiuje. Tačiau šiandien šie du talentingi vyrai turi bendrą programą, kurioje žiūrovai gali pasiklausyti autorinių Sauliaus ir Jokūbo dainų.


Programą sudaro dvi dalys netikėtais pavadinimais:  „Šviesūs antakiai“ ir „Tamsūs antakiai“. Kodėl antakiai? Tai gali sužinoti tik koncertuose apsilankę klausytojai, kadangi tai lėmė prieš kone 30 metų Bareikių virtuvėje per pusryčius nutikusi istorija. Kokia ji? Telieka intriga būsimiems koncertų klausytojams. Vakaro vinimi neabejotinai galima įvardinti Sauliaus Bareikio suvestas sąskaitas su smuiku, kurio grojimo subtilybių jis mokėsi pas iš mokytojo Šerno, uždarytas kambaryje su papūgomis. Autorines dainas paįvairino Mocarto, Paganinio, Vivaldžio, Dolskio ir liaudiški motyvai. Klausytojai savo ausimis išgirdo „kaip galima sugroti  gražiai“.Vakaro metu klausytojų širdis džiugino tiek rimtesnių, sunkesniais gyvenimo etapais kurtų dainų, tiek  žaismingų, animalistinių, spektakliuose skambėjusių ar „Aktorių trio“ repertuare girdėtų akordai. Koncerte netrūko besišypsančių žiūrovų, kuriuos užliejusi dainuojamoji poezija ilgai pasiliks atminty...


Artimiausi Sauliaus ir Jokūbo Bareikių koncertai: balandžio 11 d. Panevėžio muzikiniame teatre, gegužės 4 d. Taujėnų dvare.


O balandžio 21, antrąją Velykų dieną, geros muzikos ekspertai „Bardai LT“ kviečia vėl susitikti viešbučio „Best Western“ Stiklo salėje žinomo teatro ir kino aktoriaus, režisieriaus, dainų autoriaus ir atlikėjo Kosto Smorigino autoriniame koncerte.


Teatrai Vilniuje | Teatrai Kaune | Teatrai Klaipėdoje | Teatrai Šiauliuose | Teatrai Panevėžyje | Teatrai