13 Kov
Savaitgalis Menų spaustuvėje – Auksinių scenos kryžių belaukiant

Savaitgalis Menų spaustuvėje – Auksinių scenos kryžių belaukiant

Akimirka iš muzikinio koliažų spektaklio „59‘Online“. nuotr. D.Matvejevo


Šį savaitgalį (kovo 14 – 16 dienomis) Menų spaustuvėje pristatomi esamų ir būsimų Auksinių scenos kryžių laureatų, žinomų režisierių geriausi darbai mažiems ir dideliems.


Savaitgalį, kovo 14 d. (penktadienį) 20 val., pradės spektaklis, pretenduojantis tapti Metų scenos menų reiškiniu – „Contemporary?“. Trijų žinomų aktorių ir šokėjų Agnės Ramanauskaitės, Pauliaus Tamolės ir Manto Stabačinsko bendras darbas, kuriame su saviironija žvelgiama į menininkų gyvenimą, repeticijas, atskleidžia šiuolaikinio spektaklio kūrimo virtuvę. Spektaklis nepalieka abejingų, juokina ir nežinančius menininkų kasdienybės konteksto, ir taikliai parinktomis ir jau klišėmis tapusiomis frazėmis iš koto verčia profesionalus. Na, o po paskutinių spektaklio akordų ne vienas žiūrovas iš Menų spaustuvės Juodosios salės išeina šokio žingsneliu.


Kovo 15 d., 19 val., net keturių pretendentų į šiųmečius teatro apdovanojimus bendras kūrybinis darbas –  muzikinis koliažų spektaklis jaunimui „59‘Online“.  Menų spaustuvės jaunųjų menininkų programoje „Atvira erdvė‘13“ sukurtas spektaklis, atskleidžia tai, kas gali įvykti internete per 59 minutes. Iš realių internetinio gyvenimo aktualijų ir iš savo patirties, sukurtas scenarijus, atspindi kūrybinės grupės kartą, kurių pirmieji meilės prisipažinimai įvyksta sms‘as, skyrybos – email‘ais, barniai – skype‘ais, žinių įgijimas- googl‘e, o muzikinis tobulėjimas – youtubė‘je.Akimirka iš spektaklio „Contemporary“. nuotr. D.Matvejevo


Spektaklio kompozitorė Rita Mačiliūnaitė nominuota Auksiniam scenos kryžiui už geriausią muziką spektakliui, o režisierė Loreta Vaskova, aktorius Dainius Jankauskas ir šviesų dailininkas Povilas Laurinaitis konkuruoja Jaunojo menininko kategorijoje. Spektaklyje „59‘ Online“ taip pat vaidina aktorė Dovilė Karaliūtė ir perkusininkas Narimantas Besakirskas, muziką atliekantis ne tik tradiciniais muzikos instrumentais, bet ir kompiuterių klaviatūromis, mobiliaisiais telefonais.


Penktadienį, Menų spaustuvės Kišeninėje salėje, ne vieną tarptautinį ir Lietuvos teatro apdovanojimą pelniusio režisieriaus Cezario Graužinio trupės darbas – liūdna komedija „Viskas arba nieko“. Pasak režisieriaus, spektakliu „Viskas arba nieko“ siekiama, „kad jį žiūrintis žmogus trumpam iškristų iš konteksto, kad pailsėtų nuo suvokimo inercijos. Kitaip tariant, kad jam „nuneštų stogą”.


Šeštadienį, pačių mažiausiųjų teatro mėgėjų, lauks vienas geriausių šokio spektaklių vaikams – „Mozaika“. Choreografė Birutė Banevičiūtė, šiuo darbu įrodė, kad scenos menu įmanoma sudominti net ir kūdikius. Būtent jiems, dar nevaikštantiems, tik nešiojamiems, trys šokio teatro „Dansema” šokėjai (Giedrė Subotinaitė, Indrė Bacevičiūtė, Mantas Stabačinskas) atlieka „Mozaiką”, trunkančią vos pusvalandį, tik tiek mažieji turi kantrybės išlaikyti dėmesį. Šokėjų kostiumai, lyg kokia dėlionė, surenkami iš scenoje sudėliotų spalvotų ir minkštų formų, kurias smagu ridenti, mėtyti, sustatyti ir išbarstyti, o atlikėjų judesiai ir mimika – iš kūdikių arsenalo. Nieko nuostabaus, kad vienas „Mozaikos” tikslų – skatinti vaikus mėgdžioti tuos judesius: linksėjimą, šokinėjimą, ritinio stūmimą.


Sekmadienis Spaustuvėje – tradiciškai tampa šeimos diena.


Sostinėje viešintis teatras „Lino lėlės“ 12 ir 14 valandomis, pristatys spektaklį „Lietuviška pasaka apie tris seseris“. Neformuluodamas skambių frazių, nekartodamas TV ekranų brukamų temų lėlininkas Linas Zubė subtiliai, neįkyriai, elegantiškai ir kultūringai kviečia apmąstyti proto ir kvailumo, nuoširdaus kuklumo ir pikto pavydo kategorijas, gyvenimo suteikiamą galimybę rinktis ir per kančią, per pasmerkimą gauti atlygį – daug vertingesnį nei materialieji turtai. Sykiu spektaklio režisierius bei aktorius formuluoja ir kitą mintį: kiekvienas mūsų mažumėlę esame trečiasis brolis ar trečioji sesuo, tik savo kitoniškumą kaip įmanydami slepiame.


Juodojoje salėje ,16 val., teatras „Atviras ratas“ rodys režisieriaus Aido Giniočio spektaklį visai šeimai „Apie meilę, karą ir kiškio kopūstus“. Spektaklio kūrėjai kvies kartu žaisti, kurti, net keliauti. Tuo pačiu  – kai ką sužinoti apie pasaulį, jo žmones, papročius.  Kartu su aktoriais žaisdami ir kurdami, vaikai pravers mažus langelius ne tik į fantastišką pasakos pasaulį, kur gausu stebuklų, paslapties, netikėtų personažų ir dainų. Bet ir aplankys tolimas bei egzotiškas šalis.


Daugiau renginių – Menų spaustuvės tinklapyje internete www.menuspaustuve.lt