16 Rugs
Sostinės centre duris atvėrė vegetariško maisto bistro „Zatar“

Sostinės centre duris atvėrė vegetariško maisto bistro „Zatar“

Jau nuo pirmadienio visus vilniečius ir miesto svečius paskanauti artimųjų rytų patiekalų ir sveikų desertų kviečia naujas bistro „Zatar“. Pačioje Vilniaus širdyje, Vokiečių gatvėje 9, įsikūrusi falafelinė lankytojams siūlo sveiko rytietiško maisto meniu ir lietuviams dar neįprastų patiekalų.


Pirmąją  Lietuvoje falafelinę, dirbsiančią ir savaitgalių naktimis, atidarė du įvairių meninių projektų ir renginių kūrėjai. „Idėja atidaryti falafelių bistro kilo prieš keletą metų, kai keliavome po Libaną. Įkvėpti šios šalies skonių, kvapų ir iš vietinių gyventojų lūpų išgirstų kulinarinių istorijų, nusprendėme ten pamėgtais falafeliais pasidalinti su savo mylimu miestu“, – sako kavinės savininkai. Iš čia kilo ir kavinės pavadinimas. Za‘atar – tai nepamainomas rytų virtuvės prieskonių mišinys, kuris artimuosiuose rytuose žinomas taip pat gerai, kaip druskos ir pipirų derinys Lietuvoje.


„Za’ataro komponavimo paslapčių išmokome Libane iš vietinių gyventojų, kurie vis dar saugo senąsias prieskonių rinkimo ir džiovinimo tradicijas. Vienas pagrindinių jo komponentų – kvapnusis kalnų čiobrelis, kurį sumaišome su citrusų rūgštelės mišiniui suteikiančia žagrene, traškiomis skrudintomis sezamo sėklomis ir kitomis žolelėmis. Šis prieskonių mišinys suteikia patiekalams išskirtinį skonį“ – išduoda paslaptį savininkai.


Iš  artimųjų rytų kilę falafeliai vis labiau populiarėja visame pasaulyje, tačiau Lietuvoje dar mažai kas juos žino ir yra ragavę. Patiekalas, gaminamas iš avinžirnių ir daržovių, pagardintas prieskoniais yra sveikas ir naudingas kiekvienam žmogui. Avinžirniai – vienas turtingiausių ankštinių augalų, kuriame gausu vitaminų, mineralų ir baltymų, todėl gali puikiai pakeisti mėsos patiekalus. Prie baro užsakytus falafelius, „Zatar“ kolektyvas pagamins ir patieks per kelias minutes.


Tačiau falafeliai tai dar ne viskas, ko galima paragauti. „Zatar“ meniu galima rasti salotų, humuso, visų pamėgtų šviežių kokteilių. Kokybiškų saldumynų mėgėjų laukia kelių rūšių natūralūs tortai, pyragai ir kiti desertai, pagaminti pagal specialiai kavinei sukurtus receptus. Daugelis iš jų tinkami veganams ir žaliavalgiams.


„Zatar“ kavinėje galėsite ne tik užkąsti ar apdovanoti save sveikais pietumis, bet užsukti ir savaitgalių naktimis. Penktadieniais ir šeštadieniais bistro dirbs net iki 5 valandos ryto.


Visą  atidarymo savaitę kavinės vyks laimingos valandos. Apie ypatingus pasiūlymus bus skelbiama „Zatar“ facebook puslapyje.


Daugiau informacijos:
www.zatar.lt
www.facebook.com/zatarfalafel