25 Vas
Tarptautinė režisierių komanda – neįprastu žvilgsniu į rusų klasiką

Tarptautinė režisierių komanda – neįprastu žvilgsniu į rusų klasiką

Gerai žinomą caro Boriso Godunovo ir Dmitrijaus Apsišaukėlio istoriją tarptautinė režisierių komanda Lietuvos rusų dramos teatro (LRDT) scenoje pasuks netikėtu rakursu. Šveicarė Caroline Gerber, Italas Luca Busnengo, kanadietis Patrickas Straehlas ir britas Johnas Barlow bei LRDT aktorių komanda kovo 1 d. čia pristatys spektaklį „Apsišaukėlis“. Jis sukurtas Aleksandro Puškino dramos „Borisas Godunovas“ bei nepabaigtosios Friedricho Schillerio pjesės „Demetrijus“ pagrindu.


Kūrinys pasakoja fragmentą iš XVII amžiaus pradžios carinės Rusijos istorijos. Čia prieš akis iškyla caro Boriso Godunovo valdymo peripetijos bei jo konkurento, caro-apsišaukėlio Dmitrijaus, politinės ambicijos į Rusijos sostą. Šį siužetą režisieriai nutarė įvilkti į keturis skirtingus meninius „rūbus“ ir kartu su žiūrovais pasvarstyti, kaip ši istorija skambėtų šiuolaikinių politikų, verslininkų, moterų ir karo zonoje gyvenančių vaikų lūpose.


„Dauguma žmonių veržiasi į įvairius televizijos realybės šou. Koks jų tikslas? Jie siekia tapti garsenybėmis, turtuoliais, įtakingais žmonėmis… Šis noras yra amžinas. Tai buvo viena iš mane sudominių temų kūrinyje „Borisas Godunovas“. Išvydau čia daugybę panašumų ir sąsajų su dabartimi: visi juk tebelipa vieni kitiems per galvas, kad kažko pasiektų. Borisas Godunovas net kūdikį nužudė, kad įsitvirtintų valdžioje“, - svarstė režisierė iš Šveicarijos C.Gerber.


Kiek kitaip į kūrinį pažvelgė jos kolega iš Didžiosios Britanijos. „Man ši istorija šiek tiek siejasi su Anastasijos legenda: ta mintis, jog žmonės apsimetinėja įvairiais politiniais veikėjais ir taip tampa vietinėmis įžymybėmis, yra labai įdomi patyrinėti“, - sakė britas Johnas Barlow ir pridūrė: „Džiugu, jog galime pažinti rusų teatrinę kultūrą, padirbėti su rusų aktoriais, kuriems tai yra neatsiejama jų kultūros dalis, ir rusų klasika, kuri savo kalbos turtingumu ir trimačiais personažais man šiek tiek primena Šekspyrą. O aktoriai čia tokie talentingi: jie ne tik vaidina, bet ir dainuoja, ir šoka! Jie neįtikėtinai energingi!”


Į tarptautinę laboratoriją susibūrę kūrėjai kartu su gausiu LRDT aktorių būriu dirbo beveik du mėnesius. Šį projektą, kuriam vadovauja režisierius ir teatro pedagogas Sergejus Ostrenko, kuruoja Tarptautinė menų agentūra „ArtUniverse“ (Didžioji Britanija) ir Tarptautinis pasaulinės teatrinės patirties universitetas „IUGTE“ (Latvija). Projekto tikslas – daugiakultūrinėje terpėje kūrybiniam procesui suvienyti skirtingas teatrines patirtis ir pristatyti jas žiūrovams.


Spektaklis „Apsišaukėlis“ bus rodomas rusų kalba Lietuvos rusų dramos teatre kovo 1d., šeštadienį, 18:30. Įėjimas į renginį nemokamas.