24 Kov
Tarptautinę teatro dieną  bardai dalinsis dainomis

Tarptautinę teatro dieną bardai dalinsis dainomis

Kovo 27 d. 20 val. muzikiniame klube „Artistai“ netruks teatrališko žaismingumo, jaunatviško polėkio ir netikėtų atradimų. Jaunosios kartos bardų vedliu pelnytai tituluojamas aktorius Gediminas Storpirštis ir būrys jaunų, talentingų dainų autorių-atlikėjų teatro šventę nutarė pažymėti dainomis ir poezija.


Jautrų ir nuoširdų pasirodymą žada surengti Ieva Kasperavičiūtė ir Justinas Dargis, kartu grojantys jau ketvirtus metus. Yra laimėję Respublikinio dainuojamosios poezijos konkurso duetų pirmosios vietos nominaciją. Ieva dainuoja, puikiai valdo fleitą. Justinas groja gitara. Abu mokosi, myli poeziją ir muziką. Kuria atskirai, vėliau susėdę kartu šlifuoja dainas tol, kol jos blizga, plaukia, įtraukia.


Grupės „23 ąžuolas“ nariai Domantas Dragūnas (gitara) ir Justina Semaškaitė (balsas) savo kūryba siekia, kad klausytojai jaustų ramybę ir sklindančią šilumą. Duetui nusprendus dalyvauti dainuojamosios poezijos konkurse buvo įrašyta jų pirmoji daina „Keista Mirtis“, kuri atnešė laurus ir tapo rimtu paskatinimu tolimesnei kūrybinei veiklai.


Ekspresyvus, charizmatiškas kūrėjas atlikėjas, istorikas Gytis Ambrazevičius neabejotinai jau atrado savo vietą tarp dainuojamosios poezijos atstovų. Jaunosios bardų kartos pažibą gana sunku apibūdinti vienu sakiniu. Derėtų paminėti itin vaizdingus, gilius, o kartais tiesiog ironiškus tekstus. Jo lyrinis herojus dalinasi įvairiais išgyvenimais, jausmais, įžvalgomis, o puikus atlikėjo balsas ir melodinga muzika tik priduoda jam įtaigumo. Už ryškiausią debiutą dainuojamosios poezijos scenoje jaunasis kūrėjas įvertintas Sauliaus Mykolaičio vardo premija.


Dar vienas S. Mykolaičio vardo premijos laureatas, aktorius, dainų kūrėjas ir atlikėjas Artūras Dubaka neprivers suabejoti savo aktoriniais sugebėjimais: įsijautimas į dainą, muzikalumas, emocinis ryšys su visais ir su kiekvienu – tai jaunasis atlikėjas moka ir daro talentingai. Tiek vienas, tiek ir kartu su bendražyge Dominika Adomaityte yra dalyvavęs įvairiuose dainuojamosios poezijos festivaliuose Lietuvoje ir Latvijoje, projekte „Dainos teatras atgimė“.


Jaunųjų kūrėjų koncertą vainikuos Jaunimo teatro aktorius, bardas, dainuojamosios poezijos kultūros puoselėtojas Gediminas Storpirštis. Atlikėjo pasirodyme bus gausu ryškių personažų: ir smagūs archangelai, ir vienišas japonas, ir visai nepikta ragana, ir net rožinis dramblys. Klausytojai kartu nukeliaus į Besarabiją, į Eldorado, į Japoniją, o skambant paskutiniams dainos „Artistai“ gitaros akordams su pagarba, susižavėjimu ir žiupsneliu liūdesio pagalvos apie Tarptautinės teatro dienos kaltininkus, juk „jie viską mokėjo, visur jie gyveno, visiems jie šypsojos ir keikė visus; juos matė beprotnamiuos ir restoranuos, juos matė barzdotus, randuotus, basus...“.


Bilieto kaina: 15 Lt