17 Vas
Trijų žemynų muzikos garsai koncertuose Lietuvoje

Trijų žemynų muzikos garsai koncertuose Lietuvoje

Kitą savaitę Lietuvą pasieks ir Vilniuje bei Kaune koncertuos, išskirtinė muzikos grupė - „Solo Cissokho trio“. Tai neįprastai spalvingas trijų žmonių kolektyvas savo muzikoje jungiantis meksikiečių, švedų bei senegaliečių liaudies tradicijas.


Apie muziką, keliones po pasaulį pakalbinome „Solo Cissokho trio“ narius.


- Jūsų trio jungia tris skirtingas valstybes, kaip susibūrėte visi į vieną trio?


- (Ellika) Aš ir Solo susitikome scenoje, be jokių išankstinių pasiruošimų sugrojome keletą improvizacijų ir supratome, mes turime ir galime groti kartu. Tai buvo muzikinė meilė iš pirmo žvilgsnio. Po dešimties metų prie mūsų prisijungė nuostabus perkusionistas Rafael. Jis yra nuostabus muzikantas, pripažįstamas džiazo atlikėjų ir klausytojų visoje Švedijoje.


- (Rafael) Mane su Ellika suvedė muzika.  Kadangi jau beveik 30 metų gyvenu Švedijoje (past. Rafael yra kilęs iš Meksikos, tačiau nuo 8 dešimt. gyvena  Švedijoje) ir groju su džiazo bei world music atlikėjais, pažinojau Ellika, ir Solo asmeniškai ir kaip įdomius atlikėjus. Todėl iš karto sutikau prie jų prisijungti. Taip ir gimė mūsų trio.


- (Ellika) Koncertų metu sulaukiame tokio paties klausimo, todėl visada atsakau, kad mane su Senegalu suvedė meilė muzikai, o su Meksika -  meilė žmogui.


 - Atliekate world music, kiek pasaulio esatę išmaišę patys? 


- (Ellika) Mes patys savęs neįvardijame world music atlikėjais, tačiau tai ką grojame ir kokia yra trio sudėtis, mus paverčia pasaulio muzikos atlikėjais.


- (Solo ir Ellika) Per tuos 15 metų kaip grojame kartu (past. kaip duetas susibūrė 1996m. ) jau pradedi nebeskaičiuoti aplankytų šalių.


- (Rafael) Bet kaip trio, kol kas esame apkeliavę dar ne tiek daug. Didžiausi ir svarbiausi koncertai tai BBC muzikos apdovanojimai Londone, koncertai ir festivaliai Prancūzijoje, Kipre, Grenlandijoje, Italijoje ir Rumunijoje. Bei žinoma, Skandinavija.- Muzikiniai siekiai.


- (Ellika, Solo, Rafael) Groti,  kurti ir skleisti žinią pasauliui ir žmonėms per mūsų atliekamą muziką!


- Jūsų siunčiama muzikinė „žinutė" (apie ką kalbate/pasakojate savo muzikoje)?


- (Ellika) Per savo šalių folkloro muzikos kalbą pasakojame apie šalių kultūrinius panašumus, apie tai, kas mus vienija. Bandome supažindinti klausytojus su savo šalių autentiškumu ir tradicine muzika.


- Ko tikitės iš koncertų Lietuvoje? Ar esate koncertavę Baltijos regione ankščiau?


- (Ellika) Iki šiol nebuvome surengę koncertų Baltijos šalyse, tai bus pirmas kartas. Tikimės, kad žiūrovams patiks mūsų muzika, mūsų bendravimas su jais ir siunčiama gera emocija.


- Linkėjimas klausytojui.


- (Ellika) Linkime gerai praleisti laiką, susipažinti su world music ir tikimės, kad būsime laukiami ir kitus kartus Lietuvoje!


Artėjantį trečiadienį (02 19) 19 val. grupė „Solo  Cissokho trio“ apie atliekamą muziką, gyvenimą bei keliones bendraus ispaniškame restorane „Lizarran“, vyksiančiuose „Skaniuose pokalbiuose“. Trečiadienio vakarą trio taip pat žada išskirtines muzikines improvizacijas!


Renginys nemokamas!


O ketvirtadienį (02 20) ir penktadienį (02 21) „Solo Cissokho trio“ kvies į koncertus Vilniuje bei Kaune.


Klubai Vilniuje | Klubai Kaune | Klubai Klaipėdoje | Klubai Šiauliuose | Klubai Panevėžyje | Klubai