15 Bal
Velykos Lietuvos liaudies buities muziejuje

Velykos Lietuvos liaudies buities muziejuje

Balandžio 21-ąją (antrąją šv. Velykų dieną) Lietuvos liaudies buities muziejus visus kviečia į atbundančios gamtos – Velykų šventę! Jus linksmins ansambliai ir kapelos, lauks įvairūs žaidimai su margučiais, lalautojų linkėjimai, konkursai, Velykės dovanėlės bei kitos smagios pramogos!


„Sveiki sulaukę Velykų šventų, pakajaus, derliaus, metų gerų, pyragų baltų, kiaušinių margų, vaikų mažų... Tikimės, kad kiekvienas jau spėjo atsiprašyti ir atleisti, ir kiekvieną jau aplankė tikras Prisikėlimo džiaugsmas. Teatneša Velykų šventė palaimą ir ramybę kiekvienai šeimai!”. O kad metai būtų geri, sveteliai mieli, per ilgai lovose nesivartę ir pas mus į svečius išsiruoškite: kviečiame su vaikučiais ir margučiais tiesiai į Lietuvos liaudies buities muziejų. Juk dar senoliai sakydavo, kad jei nori, kad ne tik linai gerai augtų, bet ir metai būtų geri, antrąją Šv. Velykų dieną būtinai reikia į svečius keliauti!RENGINIO PROGRAMA:


10:00 val.


Velykinės ekspozicijos, tautodailininkų dirbinių mugė, gardumynai


12:00 val.


Gavėnios išvarymas


Velykės dovanėlės (Pakelės karčiamoje)


Žaidimas „Švęsk Velykas ir laimėk lauko baldų komplektą“1


Velykinis konkursas „Veltui nespoksok ir fotografuok Velykas“2


Pasivažinėjimas, jodinėjimas arkliais


Sūpuoklinės dainos, lalavimas


Ridenimas loveliais lygioje vietoje


Velykaičių nešimas per rąstą (Suvalkijos regione)


Velykinės linksmybės sodybose, vadovaujant folkloro ansambliams: ,,Žaisa“, ,,Liktužė“, ,,Verpeta“, Jovaro liaudies kapela, Kauno folkloro klubas „Bitulos sambūris“, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos bei Girionių bendruomenės liaudiškos muzikos kapela „Laumena“.


Žemaitijos regione:


Ridenimas loveliais lygioje vietoje


Ridenimas lazdomis


Ridenimas į tikslą: velykinė ,,kiaulė į dvarą“


Margučių-milžinų ridenimas


Muziejaus miestelyje:


Velykinė viktorina


Kiaušinių marginimas vašku


Velykinių aitvarų dirbtuvėlės


Nusifotografuok – tapk margučiu!


Nusikalk Velykinę monetą!


,,Velykinis krepšinis“


13:00 val.


Žemaitijos regione:


K. Donelaičio poemos „Metai“ sceninė – muzikinė kompozicija „Pavasario linksmybės“3


Muziejaus miestelyje:


Piešinių  konkursas ,,Piešiu velykaitį“


Margučių konkursai: gražiausias, mažiausias, didžiausias...


15:00 val.


Baigiamoji šventės dalis: konkursų ir žaidimų nugalėtojų apdovanojimai


Velykiniai burtai.


Aitvarų skraidinimas.


1 Žaidimas „Švęsk Velykas ir laimėk lauko baldų komplektą“.  Kiekvienas šventės dalyvis, įeidamas pro vartus į muziejaus teritoriją (nuo 10.00 iki 13.00 val.), kartu su programa gaus žaidimo dalyvio anketą, kurioje aprašytos žaidimo užduotys ir taisyklės. 1 laimingasis, kurio užpildyta anketa burtų keliu bus ištraukta, laimės lauko baldų komplektą, kurį įsteigė sodobaldai.lt!


 2Velykinis konkursas „Veltui nespoksok ir fotografuok Velykas“. Gaudyk gražiausias, įdomiausias, Velykines akimirkas ir talpink Lietuvos liaudies buities muziejaus Facebook’e. Konkurso dalyvis, kurio nuotrauka surinks daugiausiai lankytojų balsų, bus apdovanotas pakvietimu 2 asmenims į spektaklį Amerika pirtyje, kuris vyks gegužės 10 d. muziejaus pirties prieigose! Tad nemiegok! Balsavimas vyks iki 2014 m. balandžio 29 d. Nuotraukos, dalyvaujančios Velykų konkurse, tampa muziejaus nuosavybe.


3K. Donelaičio poemos „Metai“ sceninė – muzikinė kompozicija „Pavasario linksmybės“. Atlikėjai: Lietuvos muzikos ir teatro akademijos II vaidybos kurso studentai (kurso vadovė E. Gabrėnaitė), dėstytojos: scenos kalbos doc. Judita Ušinskaitė; scenos judesio doc. Zita Dulinskienė.


Įėjimas į renginį tik pro centrinius muziejaus vartus!


Bilietus platina www.bilietupasaulis.lt


 Nepamirškite svarbiausio – geros nuotaikos ir margučių!