14 Bal
Vilniuje vyks išskirtinis Pasaulinės Tai Chi ir Qi Gong dienos minėjimas

Vilniuje vyks išskirtinis Pasaulinės Tai Chi ir Qi Gong dienos minėjimas

Paskutinį balandžio šeštadienį  sostinė prisijungs prie viso pasaulio drauge minėdama Pasaulinę Tai Chi ir Qi Gong dieną, kuri jau penkioliktus metus švenčiama šimtuose užsienio miestų. Susipažinti su kiniško sveikatingumo sistemų paslaptimis kiekvienas turės galimybę pačioje sostinės širdyje esančioje Rotušės aikštėje.


Šventėje dalyvaus beveik dešimt klubų, kurie pristatys skirtingas, laiko patikrintas kinų sveikatingumo sistemas bei technikas. Daugiau nei šimtas renginio dalyvių kvies visus išbandyti ir specialias sveikatingumo mankštas.


VšĮ „Sveikas miestas“ direktoriaus Manto Paulausko teigimu, prisijungti prie visame pasaulyje minimos dienos paskatino noras pakviesti tiek vilniečius, tiek miesto svečius daugiau judėti, būti aktyvesniais. „Atšilus orams norisi, kad įvairaus amžiaus žmonės tinkamai išnaudotų žaliuosius miesto plotus, parkus, skverus – ateitų ir mankštintųsi, aktyviai judėtų, o Tai Chi mankštos tam puikiai tinka,“ – sakė M. Paulauskas.


„Renginio tikslas yra supažindinti žmones su kiniškomis sveikatingumo sistemomis, populiarinti judesio kultūrą, skatinti įvairaus amžiaus žmones rūpintis savo sveikata, ją stiprinti, užkirsti kelią galimoms ligoms bei negalavimams,“ – sakė vienas šventės organizatorių, Lietuvos sportinio ir tradicinio ušu federacijos (LSTUF) generalinis sekretorius Vladislavas Lobanovas. Pasak jo, šventės metu taip pat bus galima gauti informacijos apie klubus, kuriuose galima išmokti Tai Chi ir Qi Gong technikų, pasikalbėti su tų klubų atstovais.


Balandžio 26 d. Pasaulinės Tai Chi ir Qi Gong dienos šventę Rotušės aikštėje organizuoja Lietuvos sportinio ir tradicinio ušu federacija, VšĮ „Sveikas  miestas“ bei Vilniaus universiteto Konfucijaus institutas.