11 Bir
Vojažai be sakvojažų

Vojažai be sakvojažų

Nuotaikinga muzikinė kelionė po pasaulį. Vokiškas santūrumas, prancūziška elegancija, Izraelio mistika, džiazuojančios Japonija ir JAV bei Venezijos karnavalas pašėlusio vengro akimis, – Anykščių menų centras, kviečia į dar vieną nepakartojamą festivalio – „12 muzikos savaitgalių Anykščiuose“ – koncertą, kuris vyks birželio 14 dieną 18 val. Anykščių menų centre (Vilniaus g. 11).


Koncerto dalyviai:


Antanas Taločka (klarnetas)


Jonė Pupytė (fortepijonas)


----------------------------------------------------------------------------------------


Johannes Brahms (1833-1897)


Sonata klarnetui ir fortepijonui Es-dur op.120 Nr.2 (1894)


Allegro amabile


Allegro appassionato


Andante con moto - AllegroJean Françaix (1912-1997)


Tema su variacijomis klarnetui ir fortepijonui (1974)Anatolius Šenderovas (1945-)


„Sulamitos giesmės” klarnetui ir fortepijonui (2013)


-----


Takashi Yoshimatsu (1953-)


Sonata saksofonui ir fortepijonui Paukštis migloje (1991)


(versija klarnetui ir fortepijonui)


Bėk, paukšti


Giedok, paukšti


Skrisk, paukštiGeorge Gershwin (1898-1937)


Trys džiazo preliudai fortepijonui (1926)


(versija klarnetui ir fortepijonui)


Allegro ben ritmato e deciso


Andante con moto e poco rubato


Allegro ben ritmato e decisoBéla Kovács (1937-)


„Venecijos karnavalas” klarnetui ir fortepijonui (2004)


----------------------------------------------------------------------------------------


Klarnetininkas ANTANAS TALOČKA yra tarptautinių konkursų Čekijoje ir Italijoje, taip pat YAMAHA Lietuvoje surengto konkurso laureatas. Jis koncertavo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Šv. Kristoforo, „Kremerata Baltica” kameriniais orkestrais. Su Vlniaus ir Čiurlionio kvartetais grojo Mozarto, Weberio, Spohro, Brahmso kvintetus; parengė programų su smuiko virtuozu G.Kremeriu, fleitininke M.Fedotova, violončelininkais j.Bergeriu ir N.Jones, altininke Ū.Žebriūnaite, pianistu J.Karnavičiumi ir kitais atlikėjais. A.Taločka yra Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro klarnetų grupės koncertmeisteris.


Pianistė JONĖ PUNYTĖ stažavo Štutgarto aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje, Trosingeno aukštojoje muzikos mokykloje gilinosi į skambinimo autentišku senuoju fortepijonu (Hammerklavier) subtilybes. 2008 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigė meno aspirantūrą. Atlikėja VI tarptautinio F.Schuberto ir moderniosios muzikos konkurso Grace pirmos premijos bei specialaus prizo už geriausią šiuolaikinio kūrinio atlikimą laureatė. J.Punytė dalyvavo festivaliuose Lietuvoje, Vokietijoje, Italijoje, grojo su LMTA simfoniniu orkestru. Daug dėmesio skiria kamerinei muzikai. Su sopranu W.Nakaso (Japonija) koncertavo Vokietijoje, Austrijoje, Italijoje ir Lietuvoje. J.Punytė dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ir Nacionalinėje M.K.Čiurlionio menų gimnazijoje.Apie programą


Pirmojoje koncerto „Vojažai be sakvojažų“ programos dalyje skambės vokiečių romantizmo genijaus Johanneso Brahmso sonata, sukurta kompozitoriaus gyvenimo ir kūrybinio kelio pabaigoje. Kūrinys skirtas atlikti fortepijono ir alto arba klarneto ansambliui.


Pirmojoje vakaro dalyje bus atliktos ir prancūzų neoklasiko Jeano Françaix variacijos – ypatingo virtuoziškumo ir tuo pačiu lengvo, šmaikštaus muzikavimo reikalaujantis kūrinys.


Biblinės „Giesmių giesmės“ pagrindu sukurtas, kelionės į Izraelį įkvėptas Anatolijaus Šenderovo opusas „Sulamitos giesmės“ sulaukė tokio populiarumo, jog kompozitorius pritaikė jį net 13 skirtingų atlikėjų sudėčių. Klarneto ir fortepijono versija – 14-oji, sukurta A. Taločkos ir J. Punytės iniciatyva.


Antrojoje koncerto dalyje dominuos džiazo intonacijos.


Šiuolaikinio japonų autoriaus Takashi Yoshimatsu sonata „Paukštis migloje“ - efektingas, virtuozinis kūrinys, kuriame džiazo intonacijos harmoningai dera su rytietiška panteizmo filosofija.


Džiazo tematiką tęs klasika tapęs amerikiečių kompozitoriaus George‘o Gershwino kontrastingų miniatiūrų ciklas – Trys džiazo preliudai (originali versija fortepijonui).


Programos pabaigoje – vengrų klarnetininko Béla‘os Kovácso kūrinys „Venecijos karnavalas“, kurį pats autorius vadina „Truputį kitaip“. Venecija šįkart suskambės flamenko, tango, valso, sambos ritmais.Bilieto kaina – 10 Lt.


Senjorams, studentams, moksleiviams – 5 Lt.