19 Lap
„Bad Rabbits“ spektaklyje „X tavyje“ – vidinių kintamųjų paieškos

„Bad Rabbits“ spektaklyje „X tavyje“ – vidinių kintamųjų paieškos

Gruodžio 2 d. Vilniaus universiteto planetariume teatro judėjimas „Bad Rabbits“ pristatys asmeninių patirčių spektaklį „X tavyje“. Nuolat ieškodami naujų teatro raiškos priemonių šį kartą „Bad Rabbits“ kūryboje išbando teatro terapijos priemones.


„X tavyje“ padės suvokti prisiimamus vaidmenis savo gyvenime ir įvardinti kiekvieno asmeninį herojų, kintamąjį – X. Spektaklio žiūrovai pateks į aplinkybes, kuriose atsiskleis jų gyvenimo vaidmenys, o panirę į gongų garsus pamėgins susapnuoti savo didžiosios kelionės sapną – susidūrimą su savo baime.


Spektaklis kurtas remiantis archetipų teorija, analizuojant Carol Piersen knygą „Herojus tavyje“. Pasak C.Piersen, žmogus cikliškai keliauja iš vieno vaidmens į kitą ir būtent tai yra jo psichologinės sveikatos požymis. Problemos iškyla, kai žmonės, nedrįsdami susidurti su savo baimėmis, tuose pačiuose vaidmenyse užstringa. Ir užstrigimas gali trukti keliolika ar net keliasdešimt metų.


Kūrybinė komanda ieškojo savo nesąmoningai prisiimtų vaidmenų realiame gyvenime, todėl šį kartą jie kurs istorijas, paremtas asmeninėmis patirtimis. Pasak spektaklio režisierės Giedrės Kriaučionytės, kūrybinis procesas palietė ir pačius aktorius, kurie atpažino savo nesąmoningai daromų sprendimų priežastis.


„Spektaklyje mes suteikiame galimybę žiūrovui geriau save pažinti. Aš neprašysiu žiūrovų pasakoti savo asmeninių patirčių ar atsistojus ant scenos nagrinėti savo pasirinkimų. Aš leisiu žiūrovui pasinerti į siurrealistinę sapno realybę, prieš tai atpažinus jo asmeninį archetipą-vaidmenį,“ – sakė G. Kriaučionytė.


Pasinerti į miego „būdravimo“ fazę mums padės gyvai skambantys gongai, kuriais spektaklio metu gros gongų meistras Vyrenijus Andrijauskas. Taip pat vaizduotę atverti padės ir išskirtinė spektaklio erdvė – VU planetariumas. Visa tai leis suprasti, kaip kiekvienas atpažįsta pasaulį, bei suvokti, kaip skirtingai jį priima kiti. „Kosmosas ir visata padeda panirti į sapno būseną. Mes esame atplėšiami nuo kažko, ką pažįstame, ir susiduriame su kažkuo žaviu ir bauginančiu. Vienus gąsdina faktas, kad visata yra beribė ir negebame jos pažinti. Kitus intriguoja jos mistika, kuri skatina domėjimąsi. Dar kitiems visata yra savaime suprantamas dalykas ir jie apie tai net nesusimąsto. Nuo to ir susiformuoja skirtingi aplinkos vertinimai, būtent tai ir yra mūsų nepastebimi bei išankstiniai vertinimai, kurie labai daug pasako apie mūsų prisiimtą vaidmenį šiame gyvenimo etape,“ – sakė G. Kriaučionytė.


Spektaklio „X tavyje“ premjera – gruodžio 2 d. 16 val. Vilniaus universiteto planetariume (Konstitucijos pr. 12A, Vilnius).


Režisierė – Giedrė Kriaučionytė.


Gongų meistras – Vyrenijus Andrijauskas.


Vaidina: Arnas Danusas, Gelminė Glemžaitė, Eglė Grigaliūnaitė, Denisas Kolomyckis, Kamilė Petruškevičiūtė, Gabrielius Zapalskis.


Projekto partneriai: Meno ir mokslo laboratorija, Vilniaus universiteto planetariumas, gongai.eu.


Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.