22 Lap
Eglės Gelažiūtės-Petrauskienės personalinė paroda „Tik neatsigręžk atgal, nes akmeniu pavirsi“

Eglės Gelažiūtės-Petrauskienės personalinė paroda „Tik neatsigręžk atgal, nes akmeniu pavirsi“

Gruodžio 2 d., šeštadienį, 16.30 val. Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyriuje (L. Zamenhofo g. 4) vyks menininkės Eglės Gelažiūtės-Petrauskienėspersonalinės parodos „Tik neatsigręžk atgal, nes akmeniu pavirsi“ atidarymas.


Paroda veiks iki 2018 m. sausio 13 dienos.


„Kviečiu pasivaikščioti tarp mano piliakalnių, besikeičiančių sukantis metų ratui, įkvėptų istorijų, miegančių juose. Išgirskite apie bites, kurias reikia pažadinti beldžiant į avilį. Apie obelis, kurias reikia apkabinti, kad nubustų ir apie Kalėdų rytą pražystančią kriaušę. Apie vandenį, vidurnaktį virstantį vynu ir visagalį paparčio žiedą. Apie Kalėdų naktį žmonių kalba prabylančius gyvulius…Visa tai ne tik stebuklai ir alchemija iš baltiškosios kultūros klodų, bet ir giliai pasąmonėje slypintys archetipai, įkvepiantys kūrybai. Liūdnos ir ilgesingos senovinės dainos, jų paslaptingi žodžiai, Rėdos rato ir virsmo koncepcija virto grafika ir lauks Jūsų apsilankymo“ – sako parodos autorė Eglė Gelažiūtė-Petrauskienė.


Apie autorę


Eglė Gelažiūtė-Petrauskienė gimė 1974 m. sausio 14 d. Kaune. 1995 m. baigė bakalauro studijas Vilniaus dailės akademijoje, Grafikos skyriuje. 1997 m. baigė magistro studijas Vilniaus dailės Akademijoje, foto-video (dabar Medijų katedroje). 2003 m. tapo Lietuvos dailininkų sąjungos nare. Šiuo metu gyvena ir dirba Anglijoje. Studijuoja Meno terapiją (magistro studijos, Chester Universitetas, UK). Keletą metų iš eilės atvyksta vesti edukacinių kūrybinių dirbtuvių Lietuvoje.


Kūrybos sritys – knygų iliustracijos, knygų apipavidalinimas, estampas, grafika, instaliacijos, tarpdisciplininis menas, taip pat parodos. Dailininkė rengia personalines parodas ir daug kartų dalyvavo tarptautinėse grafikos ir knygos meno parodose: Sarajah vaikiškų knygų 2015 m. festivalyje, Rygos piešinių knygos kvadrienalėje 2014 m., „Illustrarium: Contemporary Lithuanian Children’s Book Illustration”, Bologna children's book fair, Italy, 2011 m.. Keliaujanti paroda “Contemporary Lithuanian Children’s Book Illustration”, Italy, USA, Belgium, Luxembourg, 2013 m. 7-ojoje knygos meno parodoje Vilniuje (2000 m.); parodoje „Notebook”, „Pinkard Gallery”, „Bunting Centre” JAV (2003 m.); Tarptautinėje iliustracijų bienalėje Bratislavoje, Slovakijoje (2015, 2005, 2001 m.).