24 Geg
Plaukų šalinimas lazeriu – diodiniai vs Aleksandrito lazeriai

Plaukų šalinimas lazeriu – diodiniai vs Aleksandrito lazeriai

Šiuo metu dėka modernios bei efektyvios plaukų šalinimo lazeriu procedūros nepageidaujami kūno plaukeliai tapo kur kas mažesnė problema. Vis daugiau žmonių atlieka plaukų šalinimą lazeriu tam, kad galėtų džiaugtis lygia bei švelnia kūno oda. Sparčiai didėjanti paklausa skatina naujoves – tobulėja lazerinės technologijos, procedūros tampa mažiau skausmingos ir veiksmingos beveik bet kokį odos tipą bei plaukelių spalvą turintiems žmonėms.


Vis dėlto norintys išvysti geriausius rezultatus neretai susiduria su dilema: Aleksandrito ar diodinis lazeris? Ne paslaptis, jog šie plaukų šalinimo lazeriai yra populiariausi ir efektyviausi. Tačiau tam, kad lazerio pasirinkimas pateisintų visus turimus lūkesčius svarbu žinoti šių lazerių privalumus bei trūkumus.


Kreikia žinoti apie Aleksandrito lazerį?


Pirmiausia norint pasirinkti tinkamiausią plaukų šalinimo lazerį reikia suprasti, kaip veikia lazeriai ir kokių rezultatų galima tikėtis. Kalbant apie Aleksandrito lazerį pažymėtina, jog tai – viena saugiausių bei veiksmingiausių lazerinių technologijų. Akcentuojama, jog Aleksandrito lazerio bangos ilgis yra 755 nm. Būtent tai užtikrina lazerio saugumą, nes 755 nm gylyje Aleksandrito lazerio šviesa selektyviai sąveikauja su plauko melaninu odoje, nepažeidžiant aplinkinių audinių. Dažnai girdima, kad idealus kandidatas plaukų šalinimo Aleksandrito lazeriu procedūrai – žmogus, turintis šviesią neįdegusią odą ir tamsius plaukus. Tačiau verta pastebėti, kad naujausi bei moderniausi Aleksandrito lazeriai, tokie kaip „GentleLase PRO“, „GentleMax PRO“ ir „GentleMax PRO PLUS“ efektyviai veikia ir tamsesnę odą bei šviesesnius plaukelius.


Tad mitą, kad plaukų šalinimas lazeriu tamsesnės odos savininkams yra neveiksmingas ar nesaugus galima drąsiai paneigti. Pabrėžiama, jog esant tamsesnio tipo odai, specialistas gali derinti kelias bangas vienos procedūros metu – Aleksandrito lazerį su „Nd:YAG“ lazeriu, kuris pasiekia giliau esančius folikulus ir užtikrina procedūros saugumą net ir turintiems tamsesnę odą.


Aleksandrito lazerio privalumai


Tai, kad Aleksandrito lazeris efektyviai bei saugiai pašalina nepageidaujamus kūno plaukelius yra nevienintelis šios lazerinės technologijos privalumas. Nusprendus pasirinkti plaukų šalinimą Aleksandrito lazeriu derėtų žinoti ir kitus privalumus: • Moksliškai įrodyta, kad Aleksandrito lazerio šviesa efektyviau reabsorbuojasi į plauko melaniną, todėl iki tobulo rezultato reikia mažiau procedūrų, palyginti su kitais lazeriais.

 • Aleksandrito lazeris greitai bei veiksmingai pašalina nepageidaujamus plaukelius nuo didesnių odos plotų.

 • Atlikus plaukų šalinimą Aleksandrito lazeriu rezultatai matomi jau po pirmosios procedūros – dažnu atveju iškrenta iki 20 proc. plaukų, o likę plaukeliai auga lėčiau.

 • Plaukų šalinimo procedūros atliekamos su moderniausiais Aleksandrito lazeriais, tokiais kaip „GentleLase PRO“, „GentleMax PRO“, nekelia diskomforto ir skausmo dėl patentuotos šaldymo sistemos.

 • Plaukų šalinimas Aleksandrito lazeriu yra ne tik efektyvi, bet ir greita procedūra – priklausomai nuo lazeriu veikiamos kūno srities procedūra trunka nuo kelių iki keliolikos minučių. Aleksandrito lazerio trūkumai Ar Aleksandrito lazeris turi trūkumų? Verta pastebėti, kad visiškai tobulų lazerinių technologijų kol kas nėra, tad ir Aleksandrito lazeris pasižymi tam tikrais trūkumais:

 • Akcentuojama, jog Aleksandrito lazeris ne taip efektyviai veikia šviesesnius kūno plaukelius. Tad dažnu atveju gležno šviesesnio plauko savininkams tenka atlikti daugiau procedūrų nei turintiems tamsius plaukus.

 • Plaukų šalinimas Aleksandrito lazeriu nėra tinkamas tiems, kurie turi labai šviesius, raudonus ar baltus kūno plaukelius. Pažymėtina, kad šiuo metu tokiems atvejams dar nėra sukurta pakankamai efektyvi lazerinė technologija.


Ką reikia žinoti apie diodinį lazerį?


Diodinis lazeris – naujesnė plaukelių šalinimo technologija, taip pat pasižyminti efektyvumu. Vienas ryškiausių skirtumų, skiriantis šį lazerį nuo Aleksandrito lazerio, yra bangos ilgis. Atkreipiamas dėmesys į tai, kad diodinio lazerio bangos ilgis – 810 mm. Tai reiškia, jog lazerio šviesa prasiskverbia giliau į odą ir efektyviai veikia giliau esančius plaukelius. Pastebima, kad diodinis lazeris labiau tinkamas tamsesnės odos savininkams ir šiurkštesnių plaukelių šalinimui. Turintiems šviesesnius ir plonesnius plaukelius diodinis lazeris nėra toks efektyvus.


Diodinio lazerio privalumai


Taip pat kaip ir Aleksandrito, diodinis lazeris pasižymi tam tikrai privalumais, kuriuos svarbu žinoti kiekvienam, nusprendusiam plaukų šalinimo procedūrą atlikti šiuo lazeriu: • Šiuolaikiški diodiniai lazeriai saugiai bei giliai įsiskverbia į odos sluoksnius ir efektyviai veikia giliau esančius plaukelius.

 • Kadangi diodinio lazerio banga yra ilgesnė, šis lazeris suteikia geresnius rezultatus tiems, kurių oda yra tamsesnė.

 • Atlikus plaukų šalinimą diodiniu lazeriu kai kurie plaukeliai pašalinami visam laikui, o ataugantys plaukeliai būna plonesni, mažiau pastebimi.

 • Procedūros diodiniu lazeriu atliekamos greitai – priklausomai nuo lazeriu veikiamos kūno srities procedūra gali trukti nuo kelių iki keliolikos minučių. Žinoma, šiek tiek laiko yra skiriama ir šalinamoms vietoms ištepti geliu, o po procedūros - jas nuvalyti.


 


Diodinio lazerio trūkumai


Nors diodinis lazeris yra viena naujausių plaukų šalinimo technologijų, tačiau tam tikrų trūkumų neišvengta. Atkreipiamas dėmesys į pagrindinius diodinio lazerio trūkumus: • Pažymėtina, kad diodinis lazeris yra mažiau efektyvus šviesesniems ar plonesniems plaukams. Taip pat šis lazeris gali netikti tam tikroms kūno vietoms.

 • Dėl gilesnio įsiskverbimo plaukų šalinimas diodiniu lazeriu gali būti šiek tiek skausmingas.

 • Atliekant plaukų šalinimą diodiniu lazeriu retais atvejais galima randų ar nudegimų rizika. Todėl labai svarbu kreiptis tik į patikimus specialistus, dirbančius su profesionalia įranga.


Ką pasirinkti?


Svarbu pastebėti, kad tiek Aleksandrito lazeris, tiek diodinis lazeris yra efektyvios, populiarios, visame pasaulyje gerai žinomos ir pripažintos lazerinės technologijos. Svarstant, kurį plaukų šalinimo lazerį pasirinkti, didžiausią dėmesį reikėtų atkreipti į profesionalią kliniką, dirbančią su moderniausiais bei saugiausiais lazeriais. Patyrę specialistai jums garantuos tik aukštos kokybės paslaugas, pakonsultuos, patars ir užtikrins tai, kad jūsų nebevargins nepageidaujami kūno plaukeliai.